131
Views

LastPass poinformowało, że “nieautoryzowana strona” uzyskała dostęp do ich systemu. Co w takiej sytuacji z hasłami oraz loginami użytkowników?

LastPass zhakowane! Co z hasłami 33 mln użytkowników?

Dyrektor generalny – Karim Toubba, poinformował, że według dochodzenia, które firma prowadzi z Mandiant, dowiedzieli się, że hakerzy mieli dostęp do serwerów firmy przez aż cztery dni i przez ten czas udało im się ukraść część kodu źródłowego menedżera haseł i informacji technicznych.

Przeczytaj także: Revolut zhakowany! Cyberprzestępcy przejęli dane tysięcy użytkowników!

LastPass zhakowane! Co z hasłami 33 mln użytkowników?
LastPass zhakowane! Co z hasłami 33 mln użytkowników?

Czy hasła użytkowników są bezpieczne? Jest stanowisko firmy

Według firmy hasła są w pełni bezpieczne, bo jak informuje sama firma nie posiada dostępu do haseł głównych użytkowników, które są potrzebne do odszyfrowania ich skarbców, a także nie widzą jakichkolwiek możliwości na wprowadzenie przez hakerów złośliwego kodu.

LastPass zhakowane! Co z hasłami 33 mln użytkowników?
LastPass zhakowane! Co z hasłami 33 mln użytkowników? Żródło: Getty Images

To już drugi raz, gdy serwis został zhakowany

Ostatni incydent miał miejsce w 2015 roku, ale wtedy serwis padł ofiarą zupełnie innego ataku. Siedem lat temu wyciekły adresy e-mail użytkowników oraz hashe uwierzytelniające, przypomnienia haseł i inne informacje.

Źródło: engadget

Kategoria artykułu
Internet
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.