148
Views

Kolejny atak hakerski na popularną platformę bankową. Z usługi Revolut korzystają miliony użytkowników na całym świecie. Niestety, okazuje się, że firma została zaatakowana, a hakerzy przejęli dane ponad 50 tys. użytkowników!

Revolut został zhakowany

Revolut to popularna firma oferująca usługi bankowe, która pozwala na oszczędzanie czy płacenie w wielu różnych walutach. Na całym świecie z serwisu korzystają miliony użytkowników. Usługa stała się jednak celem ataku cyberprzestępczego. Hakerzy mieli wejść w posiadanie danych ponad 50 tys. użytkowników!

Revolut zhakowany! Cyberprzestępcy przejęli dane tysięcy użytkowników!
Serwis został zaatakowany przez hakerów.

Jak podają najnowsze doniesienia, hakerzy, którzy zaatakowali usługę, wykorzystali do tego metody socjotechniki. Cyberprzestępcy wykorzystali technikę phishingu, a swoje ataki skoncentrowali na jednym pracowniku firmy. Dzięki temu udało im się uzyskać dostęp do bazy danych.

Przeczytaj także: Google przegrało w sądzie! Gigant musi zapłacić 4 mld euro kary!

Dane tysięcy użytkowników trafiły do hakerów

O tym, że Revolut został zaatakowany, jako pierwszy poinformował The Times. Informację tę potwierdziła litewska Państwowa Inspekcja Ochrony Danych (VDAI), ponieważ to właśnie na Litwie zarejestrowana jest firma bankowa. Jak podaje VDAI, w posiadanie hakerów weszły dane 50 150 tys. klientów, z czego 20 678 z nich mieszka w Europie, w tym także w Polsce.

Revolut zhakowany! Cyberprzestępcy przejęli dane tysięcy użytkowników!
Cyberprzestępcy wykradli dane ponad 50 tys. użytkowników.

Co wykradli hakerzy? Cyberprzestępcy przejęli m.in. nazwiska, adresy, adresy e-mail i pocztowe, numery telefonów i niektóre dane kart płatniczych i dane konta Revolut. Pomimo tego, że firma miała reagować błyskawicznie, jednak nie udało im się zapobiec włamaniu. Osoby, których dane zostały przejęte przez hakerów, zostały poinformowane o tym drogą mailową. Informacje o wycieku danych pojawiają się również po wejściu w aplikację. W niej można również znaleźć informacje na temat kolejnych kroków.

Firma Revolut podkreśliła jednocześnie, że nie będzie ona kontaktowała się z użytkownikami drogą telefoniczną czy SMSową, a tym bardziej nie będzie prosiła o dane logowania czy kody dostępu. Wszystkie tego typu zjawiska będą próbą wyłudzenia danych przez osoby trzecie.

Revolut zhakowany! Cyberprzestępcy przejęli dane tysięcy użytkowników!
Revolut zhakowany! Cyberprzestępcy przejęli dane tysięcy użytkowników!

Źródło: ZaufanaTrzeciaStrona

Tagi:
Kategoria artykułu
Internet
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.