Nigdy chyba tego nie zrozumiem. Po co udawać, że posiada się iPhone, skoro to nadal smartfon z Androidem. Często bardzo dobry i być może o wiele lepszy pod kątem parametrów od produktu Apple. Tak czy inaczej, istnieje launcher iOS 16 na Androida, jeśli jakiś posiadacz smartfonu z systemem Google chciałby poudawać produkt z Cupertino.

Oczywiście, to nie pierwsza taka nakładka, która “zmienia” Androida w iOS. Po co? Sam nie wiem. Tak czy inaczej, istnieje pewna “moda”, która wręcz nakazuje inspirowanie się produktami marki Apple. Popatrzcie jak wyglądają popularne, chińskie smartfony. Ba, przecież niektórzy fabrycznie stosują nakładki, które wręcz imitują iOS. Na szczęście nie wszyscy, ale jednak, często zdarzają się takie przypadki.

Launcher iOS 16 na Androida. Gdy iPhone jest za drogi
Launcher iOS 16 na Androida. Gdy iPhone jest za drogi

Launcher iOS 16 na Androida. Gdy iPhone jest za drogi

Co ciekawe, sam iOS 16 nie jest jeszcze dostępny szerokiemu gronu posiadaczy iPhone. Fakt, da się go zainstalować ale nadal jest to wersja beta. Apple zapewne udostępni system wraz z premierą iPhone 14. Tak czy inaczej, posiadacze Androida mogą już pobrać imitację systemu na swoje smartfony. Po jej pobraniu i zainstalowaniu widzimy zmienione ikony oraz widżety. Krótko mówiąc, wszystko, co mamy w systemie ma imitować pod kątem wizualnym iOS.