111
Views

Legia Warszawa już dziś zmierzy się z Dynamem Kijów w ramach charytatywnego meczu. Wszystkie dochody z biletów na to wydarzenie zostaną przekazane na pomoc dla uchodźców z objętej wojną Ukrainy. Gdzie oglądać dzisiejsze spotkanie?

Mecz o Pokój już dziś

Rosja rozpoczęła atak na Ukrainę 24 lutego i od tamtej pory nie ustaje w swojej chorej misji podbicia tego kraju. Cierpią na tym przede wszystkim zwykli ludzie, którzy musieli uciekać ze swoich domów. Niestety, nie wszystkim się to udało. Na rzecz tych, którzy schronili się w naszym kraju, zostanie rozegrany mecz charytatywny pomiędzy warszawską Legią a Dynamem Kijów.

Przeczytaj także: Liga Mistrzów. Bayern i Chelsea odegrają się za porażki? Gdzie oglądać?

Dynamo to jeden z najbardziej utytułowanych ukraińskich klubów. Oczywiście w związku z atakiem Rosji na Ukrainę rozgrywki piłkarskie w tym kraju zostały wstrzymane i wszystko na to wskazuje, że sezon nie zostanie wznowiony. FIFA podjęła decyzję, że zawodnicy z ukraińskich drużyn mogą dokończyć rozgrywki w innych klubach w ramach wypożyczenia. Z takiej szansy skorzystał m.in. Tomasz Kędziora, zawodnik Dynama Kijów, który podpisał kontrakt z Lechem Poznań.

Legia Warszawa i Dynamo Kijów rozegrają mecz charytatywny

Kijowski klub oraz kilka innych dobrze znanych ukraińskich drużyn postanowiły zorganizować wydarzenie sportowe, jakim są Mecze o Pokój. Celem tego typu wydarzeń jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na cierpienie zwykłych ludzi spowodowanych atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę. Spotkanie w ramach tego wydarzenia rozegra także Szachtar Donieck z Olympiakosem. Dynamo Kijów z kolei zagra swój mecz z Legią Warszawa.

Spotkanie charytatywne Legia Warszawa – Dynamo Kijów rozpocznie się o godzinie 20:30, a dochód ze sprzedaży biletów na to wydarzenie zostanie przekazany na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Podczas samego meczu dodatkowo będzie prowadzona zbiórka, której organizatorem będzie Fundacja Legii. Przed samym spotkaniem kibice posłuchają koncertu ukraińskich gwiazd muzycznych – Tiny Karol, Julii Sanina, Kateryny Pavlenko oraz DOROFEEVA.

Spotkanie będzie transmitowane na kanale TVP 1, stornie sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej.

legia warszawa dynamo kijów
Legia Warszawa - Dynamo Kijów. Gdzie oglądać mecz charytatywny?

Źródło: TVP/Legia.com/opr. wł.

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.