Lewis Hamilton ledwo wysiadł z bolidu po wyścigu o GP Azerbejdżanu

Lewis Hamilton ledwo wysiadł z bolidu po wyścigu o GP Azerbejdżanu

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 – Lewis Hamilton, zmagając się z ogromnym bólem pleców nie był w stanie wysiąść z bolidu Mercedesa.

Lewis Hamilton ledwo wysiadł z bolidu po wyścigu o GP Azerbejdżanu
Ból pleców Brytyjczyka po wyścigu o GP Azerbejdżanu

Tegoroczny bolid Mercedesa zmaga się z problemem podskakiwania przy dużych prędkościach. Ucierpiał przy tym ostatniej niedzieli sam Lewis Hamilton, któremu z tego powodu doskwierał gigantyczny ból pleców. Brytyjczyk z problemami opuścił swój bolid.

Brytyjczyk wysiada po niedzielnych zmaganiach w Baku

Ból pleców Brytyjczyka zaniepokoił kibiców jak i samego szefa zespołu – Toto Wolffa, który zaczął obawiać się o start Brytyjczyka już za tydzień w wyścigu o GP Kanady, jednak Lewis Hamilton zapewnia, ze weźmie udział w zawodach.

Odczuwam ból kontuzjowanych pleców, ale to nic poważnego. Jadę do Kanady, nie chcę, aby rywale uciekli zbyt daleko – Lewis Hamilton

Lewis Hamilton wypełnił cel zespołu i wykorzystał problemy techniczne zespołu Ferrari zdobywając czwartą lokatę po walce z Pierrem Gasly. Docenili to także kibice, dzięki którym Lewis został kierowcą dnia. Wyścig wygrał aktualny mistrz świata F1 – Max Verstappen, drugi był jego zespołowy kolega – Sergio Perez, a na podium znalazł się jeszcze kolega z zespołu Lewisa – George Russel, który już ósmy wyścig z rzędu plasuje się w pierwszej piątce i jako jedyny w stawce dowiózł punkty w każdym wyścigu sezonu.

Źródło: Formula 1.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii sport.