183
Views

Siedmiokrotny mistrz świata Formuły 1 – Lewis Hamilton, zmagając się z ogromnym bólem pleców nie był w stanie wysiąść z bolidu Mercedesa.

Lewis Hamilton ledwo wysiadł z bolidu po wyścigu o GP Azerbejdżanu
Ból pleców Brytyjczyka po wyścigu o GP Azerbejdżanu

Tegoroczny bolid Mercedesa zmaga się z problemem podskakiwania przy dużych prędkościach. Ucierpiał przy tym ostatniej niedzieli sam Lewis Hamilton, któremu z tego powodu doskwierał gigantyczny ból pleców. Brytyjczyk z problemami opuścił swój bolid.

https://youtu.be/lA2GQ9gyccQ
Brytyjczyk wysiada po niedzielnych zmaganiach w Baku

Ból pleców Brytyjczyka zaniepokoił kibiców jak i samego szefa zespołu – Toto Wolffa, który zaczął obawiać się o start Brytyjczyka już za tydzień w wyścigu o GP Kanady, jednak Lewis Hamilton zapewnia, ze weźmie udział w zawodach.

Odczuwam ból kontuzjowanych pleców, ale to nic poważnego. Jadę do Kanady, nie chcę, aby rywale uciekli zbyt daleko – Lewis Hamilton

Lewis Hamilton wypełnił cel zespołu i wykorzystał problemy techniczne zespołu Ferrari zdobywając czwartą lokatę po walce z Pierrem Gasly. Docenili to także kibice, dzięki którym Lewis został kierowcą dnia. Wyścig wygrał aktualny mistrz świata F1 – Max Verstappen, drugi był jego zespołowy kolega – Sergio Perez, a na podium znalazł się jeszcze kolega z zespołu Lewisa – George Russel, który już ósmy wyścig z rzędu plasuje się w pierwszej piątce i jako jedyny w stawce dowiózł punkty w każdym wyścigu sezonu.

Źródło: Formula 1.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii sport.

Kategoria artykułu
Sport
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.