LG przedstawia cienki rozciągany wyświetlacz. To przyszłość

LG opracowała rozciągany wyświetlacz o przekątnej 30 cali. Jest on w stanie rozciągnąć się o dodatkowe 5 centymetrów.

LG przedstawia cienki rozciągany wyświetlacz

LG ponownie zaskakuje rewelacyjnym, przyszłościowym i nie spotykanym do tej pory rozwiązaniem. Cienki rozciągany wyświetlacz ma wielki potencjał i może być wykorzystywany na naprawdę wszelkie metody w przyszłości. Mowa chociażby o sprzętach o nieregularnych powierzchniach czy też po prostu ubraniach, czy jeszcze później samochodach i innych pojazdach.

Co ciekawe rozciągliwy wyświetlacz określany przez firmę jako „free-form” można bezproblemowo rozciągać, ale także zginać czy skręcać. To jest zdecydowanie więcej niż tylko elastyczny ekran. Ekran ten został wykonany z materiału opartego na krzemie oraz mikro-LEDY mniejsze niż 40 mikrometrów.

Reklama

Przeczytaj także: Smartfon LG Rollable podbiłby rynek, gdyby został wydany..

LG przedstawia cienki rozciągany wyświetlacz
LG przedstawia cienki rozciągany wyświetlacz

LG stawia poprzeczkę kolejne centymetry wyżej konkurencji

Rozciągane wyświetlacze w przeszłości juz widzieliśmy, ale nie w takiej formie jakiej przedstawia je dzisiaj omawiana marka. To rozwiązanie było opracowywane od 2020 roku i koniec badań jest szacowany na 2024 rok, więc zanim będziemy świadkami wykorzystania takiego wyświetlacza w naszym codziennym świecie może upłynąć jeszcze naprawdę kilka ładnych lat.

Źródło: LG

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama