354
Views

Polskie federacje freak fight starają się przyciągnąć widza w każdy możliwy sposób. Podczas gali Hight League 3 odbędzie się pojedynek Lil Masti vs Zusje. Nie będzie to jednak zwykła bitwa na zasadach MMA. Pierwszy raz w freak-fightach zobaczymy brutalny boks birmański!

Lil Masti vs Zusje na HIGH League 3 – brutalny boks birmański

Nie ukrywam, trochę zaskoczyła mnie decyzja o organizacji walki kobiet na takich zasadach. Jeśli ktoś nie wie, przede wszystkim można uderzać głową, wykorzystywane są małe, najtwardsze rękawice, a cała walka odbywa się na azjatyckich zasadach. Na temat boksu birmańskiego można przeczytać odwiedzając Wikipedię.

Lil Masti vs Zusje na HIGH League 3 brutalny boks birmański
Lil Masti vs Zusje na HIGH League 3 brutalny boks birmański

Aniela Bogusz, znana jako Lil Masti zaskoczyła wszystkich podczas pierwszej gali pokonując Ewę Brodnicką, pięściarską mistrzynię świata. Czwartego czerwca w ERGO ARENA będzie mogła znów sprawdzić swoją formę mierząc się z popularną influencerką – Zusje Astafiewą.

Mnie najbardziej… niepokoi forma walki, jaką jest boks birmański, znany również jako lethwei. O ile “klasyczny” boks lubię, o tyle ta brutalna odmiana nie do końca do mnie przemawia. Dlaczego? Przede wszystkim walczą kobiety, a przecież w tym przypadku można również uderzać przeciwnika głową! Wspomniana Zusje, która zasłynęła z tego co pamiętam z tego, że ubijała masło w teledysku Donatana to “nowość” w federacji HIGH Leauge, aczkolwiek spotkanie z oktagonem nie jest dla niej czymś obcym. Astafiewa miała okazję walczyć już cztery razy, z czego trzy z nich były pojedynkami wygranymi. Warto jeszcze wspomnieć, że obie panie odbędą walkę składającą się z trzech rund, z czego każda z nich ma trwać trzy minuty.

HIGH Leauge 3 – 4 czerwca – ERGO ARENA. Kto będzie walczył?

Oczywiście nie tylko Zusje i Lil Masti będą walczyć podczas czerwcowej gali. W oktagonie zobaczymy również youtubera Marcina Dubiela, który zawalczy z streetfighterem Alberto Simao. Największym zaskoczeniem będzie dla mnie walka w której Robert “Robur WK” Orzechowski zmierzy się z Robertem “Hardkorowy Koksu” Burneiką. Wiadomo również, że czwartego czerwca zobaczymy pojedynek Denisa “Bad Boy” Załęckiego z… tego nie wiadomo.

Aktualna karta walk HIGH League 3:

  • Alberto “Alberto” Simao vs Marcin Dubiel
  • Robert “Robur WK” Orzechowski vs Robert “Hardkorowy Koksu” Burneika
  • Aniela “Lil Masti” Bogusz vs Zusje Astafiewa (LETHWEI)
  • Denis “Bad Boy” Załęcki vs TBA
Lil Masti vs Zusje na HIGH League 3 brutalny boks birmański
Lil Masti vs Zusje na HIGH League 3 brutalny boks birmański
Kategoria artykułu
Sport
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.