Lil Masti vs Zusje na HIGH League 3 brutalny boks birmański

Lil Masti vs Zusje na HIGH League 3 brutalny boks birmański

Polskie federacje freak fight starają się przyciągnąć widza w każdy możliwy sposób. Podczas gali Hight League 3 odbędzie się pojedynek Lil Masti vs Zusje. Nie będzie to jednak zwykła bitwa na zasadach MMA. Pierwszy raz w freak-fightach zobaczymy brutalny boks birmański!

Lil Masti vs Zusje na HIGH League 3 – brutalny boks birmański

Nie ukrywam, trochę zaskoczyła mnie decyzja o organizacji walki kobiet na takich zasadach. Jeśli ktoś nie wie, przede wszystkim można uderzać głową, wykorzystywane są małe, najtwardsze rękawice, a cała walka odbywa się na azjatyckich zasadach. Na temat boksu birmańskiego można przeczytać odwiedzając Wikipedię.

Lil Masti vs Zusje na HIGH League 3 brutalny boks birmański
Lil Masti vs Zusje na HIGH League 3 brutalny boks birmański 27

Aniela Bogusz, znana jako Lil Masti zaskoczyła wszystkich podczas pierwszej gali pokonując Ewę Brodnicką, pięściarską mistrzynię świata. Czwartego czerwca w ERGO ARENA będzie mogła znów sprawdzić swoją formę mierząc się z popularną influencerką – Zusje Astafiewą.

Mnie najbardziej… niepokoi forma walki, jaką jest boks birmański, znany również jako lethwei. O ile „klasyczny” boks lubię, o tyle ta brutalna odmiana nie do końca do mnie przemawia. Dlaczego? Przede wszystkim walczą kobiety, a przecież w tym przypadku można również uderzać przeciwnika głową! Wspomniana Zusje, która zasłynęła z tego co pamiętam z tego, że ubijała masło w teledysku Donatana to „nowość” w federacji HIGH Leauge, aczkolwiek spotkanie z oktagonem nie jest dla niej czymś obcym. Astafiewa miała okazję walczyć już cztery razy, z czego trzy z nich były pojedynkami wygranymi. Warto jeszcze wspomnieć, że obie panie odbędą walkę składającą się z trzech rund, z czego każda z nich ma trwać trzy minuty.

HIGH Leauge 3 – 4 czerwca – ERGO ARENA. Kto będzie walczył?

Oczywiście nie tylko Zusje i Lil Masti będą walczyć podczas czerwcowej gali. W oktagonie zobaczymy również youtubera Marcina Dubiela, który zawalczy z streetfighterem Alberto Simao. Największym zaskoczeniem będzie dla mnie walka w której Robert „Robur WK” Orzechowski zmierzy się z Robertem „Hardkorowy Koksu” Burneiką. Wiadomo również, że czwartego czerwca zobaczymy pojedynek Denisa „Bad Boy” Załęckiego z… tego nie wiadomo.

Aktualna karta walk HIGH League 3:

  • Alberto „Alberto” Simao vs Marcin Dubiel
  • Robert „Robur WK” Orzechowski vs Robert „Hardkorowy Koksu” Burneika
  • Aniela „Lil Masti” Bogusz vs Zusje Astafiewa (LETHWEI)
  • Denis „Bad Boy” Załęcki vs TBA
svg%3E
Lil Masti vs Zusje na HIGH League 3 brutalny boks birmański 28