Łódź podwodna, która zaginęła, sterowana była kontrolerem za 120 złotych!

Łódź podwodna, która zaginęła sterowana była kontrolerem Logitech; Marynarka wojenna wiedziała o wypadku Titana chwile po wybuchu!_1 Łódź podwodna, która zaginęła sterowana była kontrolerem Logitech; Marynarka wojenna wiedziała o wypadku Titana chwile po wybuchu!_1
Łódź podwodna, która zaginęła, sterowana była kontrolerem Logitech

Łódź podwodna, która miała na swoim pokładzie turystów chcących zobaczyć wrak Titanica, zaginęła. Pojawiły się nowe dowody, które pokazują, że maszyna sterowana była za pomocą zwykłego kontrolera Logitech, którego cena nie przekracza 30 USD!

Łódź podwodna zaginęła. Trwają poszukiwania

Wrak Titanica jest niezwykłym reliktem przeszłości, który spoczywa na dnie Oceanu Atlantyckiego. Jest on nie tylko obiektem badań naukowców, którzy regularnie odkrywają nowe rzeczy znajdujące się na jego pokładzie, ale jak się również okazuje, jest także dość drogą atrakcją turystyczną.

Przeczytaj także: Niesamowite znalezisko we wraku Titanica! Nie uwierzysz!

Reklama

Turystyczna łódź podwodna, która pokazuje wrak wycieczkowca z bliska, jest bardzo droga. Wykupienie miejsca na jej pokładzie kosztuje ok. 250 tysięcy dolarów za miejsce. Niestety,  łódź Titan, należąca do OceanGate Expeditions zaginęła w niedzielę zaledwie godzinę i 45 minut po zanurzeniu.

Sterowana była kontrolerem Logitech

O ile sama łódź wykonana jest z tytanu, to pojawiły się informacje o tym, że nie wszystkie elementy były z tej wyższej półki. Na jednym z reportaży przygotowanych dla telewizji możemy zobaczyć, że łódź turystyczna wykorzystywana do schodzenia na tak wielką głębokość, sterowana jest kontrolerem Logitech G F710 wartym ok. 120 złotych! To nie wszystko, ponieważ na wyposażeniu znajdują się inne zwykłe produkty, które można znaleźć na sklepowych półkach.

Na pokładzie zaginionej łodzi podwodnej znajdowało się łącznie pięć osób – operator łodzi oraz czterech „specjalistów misji”, czyli turystów. Nieoficjalne informacje mówią, że wśród pasażerów znajduje się 58-letni Hamish Harding, brytyjski miliarder i podróżnik, emerytowany komandor francuskiej marynarki wojennej Paul-Henry Nargeolet, który jest również uważany za jednego z największych ekspertów ds. wraku popularnego wycieczkowca, a także pakistański biznesmen Shahzada Dawood z synem.

Źródło

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama