80
Views

Granie w chmurze staje się coraz popularniejsze, a to ze względu na to, że można grać dosłownie na każdym urządzeniu – wystarczy dobre połączenie z internetem. Lepiej jednak grać na urządzeniach do tego stworzonych. Logitech oraz Tencent postanowili stworzyć handheld. Przenośna konsola do grana w chmurze będzie hitem?

Logitech G oraz Tencent Games stworzą własną konsolę

Chiński gigant Tencent Games i Logitech G ogłosiły współprace, na mocy której wspólnie stworzą przenośną konsolę do gier. Będzie ona umożliwiała grę w chmurze. Czy tym urządzeniem obie firmy będą chciały zagrozić Valve i Steam Deck?

Wiele szczegółów na temat konsoli obu firm nie ma. W ogłoszeniu urządzenia możemy jedynie przeczytać, że będzie ono pozwalało na grę w chmurze. Nie ma żadnej wzmianki o tym, czy będziemy mogli uruchomić na niej gry z dysku. To zapewne wyjaśni się w najbliższej przyszłości, ponieważ konsola ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Urządzenie zapewni dostęp do grania w chmurze

Obie firmy prowadzą rozmowy z zespołami, które odpowiedzialne są za usługi NVIDIA GeForce Now i Xbox Cloud Gaming, więc można wywnioskować, że nowa przenośna konsola stworzona we współpracy obu przedsiębiorstw, będzie obsługiwała na początku te dwie usługi. Z czasem jednak będzie ich więcej.

Sama specyfikacja i wygląd urządzenia nie zostały ujawnione. Jednak w internecie nie ma tajemnic i jeden z użytkowników subreddita r/SteamDeck wygrzebał patent zgłoszony przez chińskiego giganta. W 2020 roku firma zgłosiła poręczną konsolę do gier, którą możecie zobaczyć na poniższych renderach. Czy właśnie podobnie będzie prezentować się nadchodzące urządzenie?

Źródło: Logitech

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.