132
Views

Łukasz Fabiański od lat jest bramkarzem w topowej angielskiej lidze. To w najbliższym czasie się nie zmieni, ponieważ polski goalkeeper przedłużył właśnie kontrakt z West Ham United. Fabiański z klubem z Londynu występującym w Premier League związał się w 2018 roku.

Łukasz Fabiański zostaje w West Ham United

Polski bramkarz, który od 2018 roku reprezentuje barwy West Ham United zdecydował się na przedłużenie kontr antku z klubem z Londynu. Nowa umowa obowiązuje do czerwca 2022 roku. Łukasz Fabiański do “Młotów” przeniósł się z Swansea City, które w sezonie 2017/2018 pożegnało się z Premier League.

To właśnie transfer do klubu z Londynu pozwolił Fabiańskiemu w dalszym ciągu występować w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Przez trzy lata występowania w barwach West Ham United Łukasz Fabiański wystąpił łącznie w 90 spotkaniach, a w 22 z nich zanotował czyste konto. W obecnym sezonie bramki “Młotów” bronił w 25 z 27 meczów.

West Ham United obecnie zajmuje piąte miejsce w lidze tracąc do czwartej Chelsea Londyn tylko dwa punktu. Łukasz Fabiański i jego drużyna zagrali jednak jeden mecz mniej niż The Blues. Śmiało można powiedzieć, że polski bramkarz jest jednym z najlepszych zawodników West Hamu. W tym świetnym sezonie klub walczy o występny w Lidze Mistrzów.

Od 14 lat nieustannie w angielskich klubach

Profesjonalna kariera Łukasza Fabiańskiego zaczęła się w Lechu Poznań, gdzie był jedynie rezerwowym bramkarzem. To właśnie tam podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt, jednak już zimą przeniósł się do Legii Warszawa. W stołecznym klubie zastąpił Artura Boruca i rozegrał wszystkie mecze w Ekstraklasie jako pierwszy bramkarz.

W 2007 roku Łukasz Fabiański przeszedł do Arsenalu Londyn. Początki nie były jednak łatwe i był bramkarzem rezerwowym. Dobre występy przeplatał ze średnimi. W końcu po meczu w Lidze Mistrzów przeciwko FK Partizan, obronił karnego w ostatnich minutach spotkania. Od tamtej pory był bramkarzem numer jeden.

Do Swansea City “Fabian” przeniósł się w 2014 roku, gdy po kontuzji ponownie stracił miejsce w pierwszym składzie Arsenalu. Barw walijskiego klubu bronił przez cztery lata. W przeciągu tego okresu uznany został m.in. za najlepszego bramkarza PL czy zawodnika Swansea City. Pomimo świetnych spotkań Fabiańskiego klub spadł z Premier League, a Fabiański przeniósł się do West Hamu United.

Łukasz Fabiański przedłużył kontrakt z West Ham United
Łukasz Fabiański w barwach West Ham United wystąpił w 90 spotkaniach. W tym sezonie walczy o występy w Lidze Mistrzów!
Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.