103
Views

Łukasz Fabiański to jeden z najlepszych bramkarzy angielskiej Premier League. Polski goalkeeper utrzymuje w tym sezonie wysoką i równą formę. Bramkarz West Ham United został doceniony przez London Football Awards i ogłoszony najlepszym bramkarzem roku.

West Ham United walczy o Ligę Mistrzów. Duża w tym zasługa polskiego bramkarza

Łukasz Fabiański od trzech sezonów jest podstawowym bramkarzem West Ham United. Londyński klub co prawda pozostaje w cieniu takich marek jak Chelsea, Tottenham czy Arsenal, jednak tylko pod względem reputacji. Drużyna Łukasza Fabiańskiego mocno walczy o udział w Lidze Mistrzów. Obecnie plasuje się na piątym miejscu, a do czwartego, premiowanego awansem do LM brakuje im tylko trzech punktów. Przed nimi znajduje się właśnie Chelsea Londyn.

Polski bramkarz jest jednym z podstawowych filarów sukcesu “Młotów” w tym sezonie. Jest nieocenionym liderem i bezsprzecznie można nazwać go jednym z najlepszych bramkarzy Premier League. Z resztą od początku swojej kariery na angielskich boiskach jest topowym ligowym goalkeeperem.

Łukasz Fabiański
“Fabian” został wybrany najlepszym bramkarzem Londynu!

Łukasz Fabiański wyróżniony przez LFA

London Football Awards to plebiscyt, w którym udział biorą wszystkie kluby piłkarskie, których siedziby znajdują się w Londynie. Mowa tutaj o Chelsea, Aresnalu, Tottenhamie, West Hamie United, Crystal Palace oraz Fulham.

LFA doceniło wielką formę bramkarza i wybrano go najlepszym bramkarzem londyńskich klubów. Jego konkurencja wcale nie była słaba, ponieważ Łukasz Fabiański pokonał Hugo Llorisa z Tottenhamu, Eduardo Mendy i Kepę z Chelsea czy Berndo Leno z Arsenalu.

Polski bramkarz strzegący bramki West Ham United w tym sezonie wystąpił łącznie w 33 spotkaniach, a w dziesięciu z nich zachował czyste konto. Wyróżnienie na najlepszego bramkarza Londynu skomentował na swoim Twitterze.

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.