Mateusz Gamrot w swoich ostatnich występach dowiódł, że jest jednym z najlepszych na świecie. Przed nim starcie z numerem “5” światowego rankingu!

Mateusz Gamrot vs Beneil Dariush na UFC 280!

Po fenomenalnej serii zwycięstw “Gamer” udowodnił, że zasługuje na bycie wśród najlepszych zawodników kategorii lekkiej UFC. Amerykańska organizacja ceni sobie obecność Polaka w swoich szeregach. W ostatniej walce przeciwko Armanowi Tsarukyanowi, Mateusz pokazał się ze świetnej strony i po ciężkim boju zwyciężył na punkty. Obecnie znajduje się na 8 miejscu rankingu i jego kolejnym przeciwnikiem będzie Beneil Dariush zajmujący piątą lokatę. Ewentualna wygrana w najbliższym starciu może dać Gamrotowi szanse zawalczenia z mistrzem dywizji – Charlesem Oliveirą.

Beneil “Benny” Dariush – zapaśnik z Iranu

Irańczyk to czarny pas brazylijskiego jiu-jitsu, który w mieszanych sztukach walki zbudował sobie rekord 24-4-1. W ostatnim czasie może pochwalić się serią siedmiu pojedynków bez porażki. Beneil Dariush wygrywał z takimi nazwiskami jak: Thiago Moises, Tony Ferguson, Drew Dober, Scott Holtzman. Z powodu kontuzji nie wystąpił w ostatnim pojedynku przeciwko Islamowi Makhachevowi. Do tego starcia miało dojść na gali UFC Vegas 49.

Gala UFC 280 odbędzie się już 22 października w Abu Dhabi.

Źródło zdjęć: portal espn.com.