Mateusz Rębecki zadebiutował w UFC! Pełna dominacja "Chińczyka"
202
Views

Nasz rodak Mateusz Rębecki zadebiutował w największej organizacji MMA na świecie! Zawodnik dopisał kolejne zwycięstwo do swojego rekordu!

Mateusz Rębecki zwycięża za oceanem.

Polscy kibice MMA mają dużo powodów do radości. Po wczorajszej gali Mateusz Rębecki wyszedł z oktagonu “z tarczą” a nie niej! Przeciwnikiem naszego rodaka był niepokonany dotąd Nick Fiore.

Przeczytaj także: Cezary Kulesza jasno w sprawie narodowości nowego selekcjonera!

Polak w każdej z trzech rund wyraźnie dominował swojego przeciwnika. Ciągła presja w stójce oraz mocne, ofensywne zapasy przełożyły się na punktacje na kartach sędziowskich. Według sędziów, “Chińczyk” zwyciężył 30-27, 30-27, 30-26. Było to 14. zwycięstwo z rzędu naszego zawodnika.

Mateusz Rębecki zadebiutował w UFC!
Mateusz Rębecki zadebiutował w UFC! Pełna dominacja “Chińczyka”

Czy dojdzie do walki Rębecki vs Gamrot?

Mateusz Rębecki wzmocnił szeregi wagi lekkiej – bardzo mocno obsadzonej dywizji UFC. Mistrzem kategorii do 70 kg jest Islam Makhachev, który w zeszłym roku zdominował poprzedniego “championa” Charlesa Oliveire. W topowej dziesiątce wagi lekkiej znajdziemy kilka znanych nazwisks, m.in Poirier, Chandler, Gaethje czy Oliveira. Wśród najlepszych “fighterów” znajduje się również Mateusz Gamrot, który rozgościł się już na dobre w UFC!

Do pojedynku obu panów oczywiście może w przyszłości dojść, gdyż są zawodnikami jednej kategorii wagowej. Sytuacja ta może mieć miejsce, tylko wtedy gdy Rębecki zwycięży kolejne walki, które pozwolą wejść mu do najlepszej dziesiątki rankingu.

Chcielibyście zobaczyć polski bój w UFC?

Mateusz Rębecki zadebiutował w UFC!
Polak wygrał swój pojedynek z Nikciem Forte!

Źródło zdjęć: espn.com, sherdog.com.

Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.