W dalszym ciągu nie wiem, kto zastąpi Czesława Michniewicza na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Cezary Kulesza jasno jednak powiedział, jakiej narodowości z pewnością nie będzie kolejny trener kadry narodowej.

Cezary Kulesza jasno o narodowości nowego trenera

Od momentu podania wiadomości, że Czesław Michniewicz nie będzie kontynuował pracy w roli selekcjonera reprezentacji Polski, wszyscy kibice drużyny narodowej, media oraz dziennikarze sportowi zastanawiają się, kto będzie jego następcą.

Cezary Kulesza jasno w sprawie narodowości nowego selekcjonera!
W dalszym ciągu nie wiemy, kto zastąpi Czesława Michniewicza! Zdjęcie: PZPN

Przeczytaj także: Messi dołączy do Ronaldo? Jest oferta!

Wśród kandydatów wymienia się zarówno polskich trenerów, jak i zagranicznych szkoleniowców, którzy w swojej karierze notowali większe lub mniejsze sukcesy. Mówi się, że stanowisko może zająć m.in. Michał Probierz czy Jan Urban. Prezes PZPN, Cezary Kulesza jasno wyjaśnił kwestię narodowości nowego selekcjonera kadry narodowej.

“Polski trener nie jest brany pod uwagę”

Cezary Kulesza jasno postawił sprawę, jeśli chodzi o kwestię narodowości przyszłego trenera reprezentacji Polski. W wywiadzie dla programu “Sportowy Wieczór” w TVP Sport, prezes PZPN zdradził, że “polski trener nie jest brany pod uwagę”, jeśli chodzi o zastąpienie Czesława Michniewicza.

Cezary Kulesza jasno w sprawie narodowości nowego selekcjonera!
Cezary Kulesza jasno w sprawie narodowości nowego selekcjonera!

Prezes PZPN wyznał, że związek ma kilka kandydatur, jednak żadna z nich nie pochodzi z naszego kraju. Przyznał, że obecnie konkretnych kandydatów jest trzech, reszta to “ławka rezerwowa”.


Mamy kilka kandydatur, wszystkie pochodzą z zagranicy. Przeprowadziliśmy rozmowy z kilkoma trenerami. Analizujemy przeszłość, rozmawiamy o stylu gry, merytorycznie sprawdzamy każdy detal. Chcemy znać także ich słabe strony. Wybór musi być skuteczny, dlatego poprzedzamy go analizą. A to nie trwa jeden dzien. W tej chwili żaden z polskich trenerów nie jest brany pod uwagę 

– powiedział prezes PZPN, Cezary Kulesza w programie “Sportowy Wieczór”.

Źródło: TVP Sport