Site icon MenWorld.pl

Meta grozi UE! Facebook i Instagram znikną z Europy?

Czy wkrótce Facebook i Instagram znikną z Europy? Meta wydała oświadczenie, w której informuje, że z powodu obowiązującego w Unii Europejskiej prawa dotyczącego udostępniania danych wkrótce firma może zniknąć ze Starego Kontynentu. Co pocznie Mark Zuckerberg?

Meta ma problem z nowymi przepisami Unii Europejskiej

Chyba nikt nie wyobraża sobie scenariusza, w którym zarówno FB, jak i IG mogą zniknąć z codziennego życia. Media społecznościowe, niestety, odgrywają dużą rolę w naszym życiu, a dla wielu jest to również miejsce pracy. Okazuje się bowiem, że scenariusz ten jest bardzo możliwy, ponieważ Mark Zuckerberg i jego firma mają na pieńku z Unią Europejską!

Przeczytaj także: Amazon rozpoczyna współpracę z Jaguar Land Rover!

Reklama

Do Komisji Papierów Wartościowych wpłynął raport roczny od firmy, która jest właścicielem m.in. dwóch największych serwisów społecznościowych na świecie. W raporcie tym pojawiły się szokujące informacje, które sugerują, że obie społecznościówki mogłyby być niedostępne dla mieszkańców Europy. Chodzi oczywiście o nowe przepisy dotyczące udostępnianiem danych osobowych użytkowników platformy.  

Facebook i Instagram znikną z Europy?

Firma Marka Zuckerberga od dłuższego czasu krytykuje ruchy Unii Europejskiej. Wraz z nowymi przepisami Meta nie będzie mogła zbierać informacji na temat swoich europejskich użytkowników i wysyłać je na swoje amerykańskie serwery. Mark Zuckerberg twierdzi, że to właśnie przetwarzanie danych jest kluczowym elementem w działaniu serwisu. FB i IG zarabiają ogromne pieniądze z personalizowanych reklam. 

Facebook i Instagram znikną z Europy? Meta grozi UE!
Popularne społecznościówki znikną z Europy?

Firma oznajmiła, że w 2022 roku planuje podpisać odpowiednie umowy, jednak jeśli to się nie uda, firma może wkrótce wycofać się z Europy. To oznacza tyle, że zarówno FB, jak i IG zniknęłyby z naszego kontynentu. Z jednej strony poniekąd odzyskalibyśmy kontrolę nad swoim czasem, ponieważ obie społecznościówki są strasznymi pożeraczami czasu. Z drugiej strony ruch ten nie byłby zbyt dobry dla biznesu, ponieważ wiele firm opiera swoje działania właśnie na tych serwisach. 

Źródło: CityAM

Exit mobile version