Meta grozi UE! Facebook i Instagram znikną z Europy?

Czy wkrótce Facebook i Instagram znikną z Europy? Meta wydała oświadczenie, w której informuje, że z powodu obowiązującego w Unii Europejskiej prawa dotyczącego udostępniania danych wkrótce firma może zniknąć ze Starego Kontynentu. Co pocznie Mark Zuckerberg?

Meta ma problem z nowymi przepisami Unii Europejskiej

Chyba nikt nie wyobraża sobie scenariusza, w którym zarówno FB, jak i IG mogą zniknąć z codziennego życia. Media społecznościowe, niestety, odgrywają dużą rolę w naszym życiu, a dla wielu jest to również miejsce pracy. Okazuje się bowiem, że scenariusz ten jest bardzo możliwy, ponieważ Mark Zuckerberg i jego firma mają na pieńku z Unią Europejską!

Przeczytaj także: Amazon rozpoczyna współpracę z Jaguar Land Rover!

Do Komisji Papierów Wartościowych wpłynął raport roczny od firmy, która jest właścicielem m.in. dwóch największych serwisów społecznościowych na świecie. W raporcie tym pojawiły się szokujące informacje, które sugerują, że obie społecznościówki mogłyby być niedostępne dla mieszkańców Europy. Chodzi oczywiście o nowe przepisy dotyczące udostępnianiem danych osobowych użytkowników platformy.  

Facebook i Instagram znikną z Europy?

Firma Marka Zuckerberga od dłuższego czasu krytykuje ruchy Unii Europejskiej. Wraz z nowymi przepisami Meta nie będzie mogła zbierać informacji na temat swoich europejskich użytkowników i wysyłać je na swoje amerykańskie serwery. Mark Zuckerberg twierdzi, że to właśnie przetwarzanie danych jest kluczowym elementem w działaniu serwisu. FB i IG zarabiają ogromne pieniądze z personalizowanych reklam. 

Facebook i Instagram znikną z Europy? Meta grozi UE!
Popularne społecznościówki znikną z Europy?

Firma oznajmiła, że w 2022 roku planuje podpisać odpowiednie umowy, jednak jeśli to się nie uda, firma może wkrótce wycofać się z Europy. To oznacza tyle, że zarówno FB, jak i IG zniknęłyby z naszego kontynentu. Z jednej strony poniekąd odzyskalibyśmy kontrolę nad swoim czasem, ponieważ obie społecznościówki są strasznymi pożeraczami czasu. Z drugiej strony ruch ten nie byłby zbyt dobry dla biznesu, ponieważ wiele firm opiera swoje działania właśnie na tych serwisach. 

Źródło: CityAM

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...

Sony Xperia 1 IV – audio i aparat to jego największe atuty

Sony Xperia 1 IV była dla mnie niesamowicie ciekawym...

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...

Autostrada A4 będzie darmowa? To by było zbyt piękne.

Autostrada A4 budzi mieszane uczucia wśród kierowców. Jedno jest...

Unia zdecydowała. Wszyscy mają mieć USB-C. iPhone też

Czyżby nadchodził koniec ery złącza Lightning? Wydaje mi się,...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

1 KOMENTARZ

  1. Co zlego ze by zniknely? Tępe celebrytki i celebryci reklamujący sami nie wiedza co by sie zaplakaly? Rynek sie dostosuje, zapewne powstana lepsze serwisy, ktore teraz maja problem aby sie przebic. Personalizacja reklam to wielkie gowno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!