136
Views

Amazon to największy serwis e-commerce na świecie. Firma założona przez Jeffa Bezosa działa również na innych płaszczyznach. Jednym z najbardziej znanych produktów amerykańskiego giganta jest asystent głosowy Alexa. Ten właśnie trafił do nowszych samochodów grupy Jaguar Land Rover. 

Alexa dostępna w samochodach grupy Jaguar Land Rover

Nowoczesne rozwiązania technologiczne idą w parze z motoryzacją. Producenci samochodów stosują w swoich modelach asystentów głosowych. W Mercedesie np. znajdziemy fabrycznego asystenta głosowego, za pomocą którego możemy zmieniać głośność, czy sterować nawiewami. Nie każdy producent jest jednak skory do pracowania nad własnym rozwiązaniem i woli używać gotowych i sprawdzonych rozwiązań. 

Przeczytaj także: Jeff Bezos przeszedł już samego siebie. Dlaczego?

Z takiego rozwiązania skorzystała marka Jaguar Land Rover, która ogłosiła, że do samochodów z systemem informacyjno-rozrywkowym Pivi Pro 3.0 trafi asystent głosowy Amazon Alexa. Rozwiązanie to znajdzie się w ponad 200 tysiącach Jaguarów i Land Roverów. 

alexa jaguar land rover amazon
Asystent głosowy Alexa trafi do samochodów koncernu Jaguar Land Rover.

Amazon otwiera się na rynek motoryzacyjny

Informacje o tym, że Amazon otworzy się na rozpowszechnianie asystenta Alexa na branżę motoryzacyjną, pojawiły się już w zeszłym roku. System, który trafi do samochodów Jaguar i Land Rover nie będzie wymagał od użytkownika posiadania smartfona. Za jego pomocą kierowca będzie w stanie sterować systemem audio, nawigacją, a Alexa będzie mogła również przedstawiać informację, pogodę, a nawet otwierać/zamykać auto. Wszystko dzięki nowej funkcji, która trafi do asystenta. 

Alexa trafi do samochodów Jaguar Land Rover na zasadzie subskrypcji. Właściciel auta będzie musiał wykupić abonament na 12 miesięcy. Auto będzie musiało spełniać określone warunki – nowoczesny system z wersją oprogramowania Pivi Pro 3.0 lub wyżej, a niektórzy kierowcy będą musieli udać się nawet do serwisu. Asystenta w aucie będzie można aktywować za pomocą kodu QR i połączeniu z kontem w serwisie Amazon.

Źródło: The Verge

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.