Euro 2016: Polska reprezentacja i jej młoda krew

Swój czas chcą wykorzystać, młodzi i zdolni na finalizacje rozmów czekają Arkadiusz Milk, Bartosz Kapustka oraz Karol Linetty.  Każdy z wymienionej trójki przeniesie się do mocnej europejskiej ligi, Milk ma trafić do Napoli za kwotę 35 milionów euro. Jego ligowym rywalem może zostać Karol Linetty, młody zawodnik poznańskiego Lecha udał się na testy medyczne do Sampdorii.  Bartosz Kapustka łączony jest z mistrzem Anglii Leicester.

linetty

Zarówno Milk, jak i Kapustka mogą pobić rekordy ten pierwszy jest bliski przebicia hitowego transferu Grzegorza Krychowiaka, który odchodził do PSG za 30 mln euro. Włoskie media podają, że Milk ma zostać sprzedany za 35 mln euro. Kapustka może być najdroższym piłkarzem sprzedanym z polskiej ligi. O transferze oprócz zainteresowanego wspomina SkySports. 5,5 miliona euro to tylko kwota podstawowa, Kapustka w razie dobrych występów może liczyć na bonus finansowy.

milik

Karol Linetty miał zostać sprzedany za 5 milionów euro, jednak włoski klub oferował 3 miliony. Ostatnie doniesienia wskazują, że kluby doszły do porozumienia i pomocnik już wyleciał na testy medyczne do Włoch. Jeśli tylko wszystko przejdzie po myśli reprezentanta Polski na dniach ma on zmienić barwy.

Milik będzie miał przed sobą trudne zadanie, musi zastąpić w barwach Napoli Gonzalo Hihuaina. Argentyńczyk odszedł do Juventusu, był najlepszym strzelcem Serie A. Zdobył 36 bramek w 36 spotkaniach. Kapustka z wielu ofert (mówiło się o Galatasaray, Ajaxie, Cagliari i Liverpoolu) wybrał mistrza Anglii, mimo wszystko w Leicester doszło do kilku zmian kadrowych, nie wiadomo jak zespół poradzi sobie w nadchodzącym sezonie. Linetty był już o krok od Club Brugge jednak z niewiadomych powodów do transferu nie doszło.

kapustka

To, co łączy wymienionych piłkarzy to nie tylko młody wiek, ale, również dobra gra w reprezentacji Polski. Milk chwalony był za grę w defensywie, Kapustka zaprezentował swoje umiejętności podczas pierwszego meczu grupowego. Linetty całe Euro przesiedział na ławce rezerwowych, jednak pokazał się w meczach poprzedzających wielką francuską imprezę.

Transfery nie zostały jeszcze potwierdzone jednak gdy uda się je sfinalizować możliwe, że już we wrześniu podczas eliminacji do mundialu w reprezentacji występować będzie 8 uczestników Ligi Mistrzów, do tej pory było ich trzech.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *