Mike Trout MLB
Mike Trout MLB

Monstrualny kontrakt w lidze MLB

Mike Trout z nowym kontraktem w lidze MLB

Mike Trout to gwiazdor ligi MLB, przez wielu ekspertów nazywany najlepszym baseballistą na świecie, właśnie uzgodnił warunki nowego kontraktu z klubem Los Angeles Angels. Amerykanin złoży podpis na umowie, która zagwarantuje mu 430 milionów dolarów, które zarobi w 12 lat gry! Jest to największy kontrakt czysto-sportowy na świecie.

27-letni gracz Angels występuje w zawodowej lidze MLB od 2011 roku i od samego początku reprezentuje barwy Los Angeles Angels. Gra on na pozycji zapolowego. Swoim nowym kontraktem ustanowił oczywiście rekord i pobił on innego baseballistę – Bryce Harpera, który w tym roku podpisał 13-letni kontrakt opiewający na kwotę 330 milionów dolarów z drużyną Philadelphia Phillies.

Taki kontrakt Trouta nie wziął się z niczego, bowiem dwukrotnie w ciągu swojej 8-letniej kariery został on wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem MLB (2014,2016), a od 2012 rok w rok jest stałym uczestnikiem meczu gwiazd ligi, po którym dwukrotnie odbierał nagrodę MVP meczu (2014 i 2015).