87
Views

Każdy, kto marzy o konsoli PlayStation 5, musi uzbroić się w cierpliwość. Na rynku brakuje nowej generacji konsol. Główną przyczyną jest kryzys na rynku półprzewodników. Mogłoby się wydawać, że Sony kieruje wszystkie swoje zasoby do produkcji PS5. Nic bardziej mylnego. Okazało się, że japoński gigant nie zrezygnuje z produkcji PS4.

Na rynkach w dalszym ciągu brakuje konsol PlayStation 5

Od momentu swojej premiery PlayStation 5 nie było zbyt łatwo dostępne. Zapotrzebowanie na konsole było niezwykle wysokie, a Sony nie wyrabiało z produkcją urządzenia. Sytuacji nie poprawiał też kryzys na rynku półprzewodników, których po prostu brakuje. Każdy producent elektroniki musi więc kalkulować produkcję swoich urządzeń. Sytuacja z półprzewodnikami w dalszym ciągu się nie poprawiła i to samo tyczy się dostępności PS5.

Przeczytaj także: Oto smartfon bez aparatu i GPS! Stawia na prywatność!

Mogłoby się więc wydawać, że producent zrobi wszystko, aby produkcja PlayStation 5 szła optymalnym tokiem. Zapotrzebowanie na konsolę PS5 jest wysokie i każdy, kto chce kupić nową generację konsol, musi polować na dostawy lub po prostu uzbroić się w cierpliwość. Dlatego też zaskakującą informacją okazała się wiadomość o tym, że Sony planuje produkować PS4 przez cały 2022 rok.

Produkcja PS4 jest po prostu prostsza

Konsola PS4 została zastąpiona przez PlayStation 5 czwartym kwartale 2020 roku. Sony zapowiedziało, że produkcja starej generacji konsol zostanie zakończona pod koniec 2021 roku. Okazuje się, że japoński gigant zmienił plany i jedna z najpopularniejszych konsol w historii będzie produkowana przez cały obecny rok. Mocny wpływ na tę decyzję miał przede wszystkim problem z półprzewodnikami oraz łańcuchem dostaw.

Stara generacja konsol, w przeciwieństwie do PlayStation 5, jest prostsza w produkcji i nie wymaga od producenta zastosowania zaawansowanych technologii i podzespołów. Jak podaje Bloomberg, dalsza produkcja PS4 da Sony więcej czasu, co przeniesie się na mniejszą presję ze strony graczy. Firma ma więc nadzieje, że osoby, które czekają na PS5, zainteresują się starszą generacją konsol.

Źródło: Bloomberg

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.