130
Views

Jeśli myślimy o nowych smartfonach, to jednym z pierwszych aspektów o jakich mówimy, jest aparat. Moduł GPS też znajduje się praktycznie w każdym modelu. Dlatego też Benco V80s jest tak wyjątkowy, ponieważ został pozbawiony obu tych elementów. W jakim celu?

Nietypowy smartfon wchodzi na rynek

Jedną z największych zalet dzisiejszych smartfonów jest oczywiście aparat. W obecnych urządzeniach znajdziemy minimum dwa obiektywy. Telefony z większą ilością obiektywów nie są już żadnym zaskoczeniem i nie wyróżniają się tym na rynku. Zupełnie inaczej jest w przypadku modelu Benco V80s, który całkowicie został pozbawiony aparatów. Mówimy tutaj zarówno o aparacie głównym, jak i do selfie.

Przeczytaj także: Wiemy, ile będą kosztowały smartfony z serii iPhone 14!

Producenci smartfonów dążą do zapewnienia jak najlepszej prywatności swoim użytkownikom. Korzystają więc ze specjalnych chipów, jednak nie zawsze się to sprawdza. Urządzenia można zhakować i wykorzystać GPS do lokalizacji właściciela telefonu. Można też włamać się do systemu aparatów i podglądać użytkownika. W przypadku modelu Benco V80s będzie to po prostu niemożliwe.

benco v80s

Benco V80s to smartfon stawiający na prywatność

Firma Benco stwierdziła, że nie hakerzy nie będą mogli śledzić i podglądać użytkowników ich smartfona, jeśli ten zostanie pozbawiony układów aparatów oraz modułu GPS. Benco V80s, który właśnie zadebiutował na rynku, dba przede wszystkim o prywatność użytkowników. Haker, który włamie się na urządzenie, nie będzie w stanie namierzyć użytkownika i poznać jego lokalizacji. Telefon prezentuje się prawie normalnie, poza tym, że ani z tyłu, ani w wycięciu w ekranie nie znajdziemy obiektywów.

Co więcej, można powiedzieć o tym nietypowym smartfonie? Benco V80s został wyposażony w 6,52-calowy wyświetlacz HD+ o rozdzielczości 1600 x 720 pikseli. Urządzenie oferuje połączenie 4G, posiada czytnik linii papilarnych i baterię o pojemności 5000 mAh. Pracuje on na procesorze Unisoc SC9863A i może występować w konfiguracji 3/32 i 4/64 GB. Smartfon pracuje na systemie Google Android 11.

Źródło: Twitter

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.