119
Views

Według informacji, które możemy wyczytać z projektu zamieszczonego w wykazie prac legislacyjnych, rząd chce wprowadzić nowy rodzaj benzyny o podwyższonym udziale biokomponentów.

Na stacjach paliw może pojawić się nowy rodzaj benzyny
Na stacjach paliw może pojawić się nowy rodzaj benzyny

W wykazie prac legislacyjnych pojawiła się zapowiedź rozpoczęcia prac nad projektem ustawy. Projekt ten mówi o zmianie ustawy o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Pozwoliłoby to także wprowadzić zmianę ustawy o systemie monitorowania i kontrolowania jakości paliw.

Rozwiązaniem proponowanym w tym zakresie jest wdrożenie benzyny silnikowej typu E10, tj. o podwyższonym udziale biokomponentów

Czytaj również: Orlen Vitay nie działa. Ogromne zainteresowanie aplikacją

Na stacjach paliw może pojawić się nowy rodzaj benzyny
Na stacjach paliw może pojawić się nowy rodzaj benzyny

Czym jest to spowodowane i kiedy na stacjach zatankujemy nowy rodzaj benzyny?

Z podanych informacji wynika, iż benzyna o podwyższonym udziale biokomponentów miałby się pojawić w 2024 roku. Jest to spowodowane koniecznymi zmianami ze względu na Rosyjską inwazję na Ukrainę i wprowadzeniem przez Unię Europejską sankcji. Od tego czasu rynek drastycznie się zmienił i należy przystosować się do aktualnie panujących warunków.

Źródło: Money

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii biznes.

Kategoria artykułu
Biznes · Motoryzacja
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.