Platforma Netflix stale chce zadowolić swoich klientów, dlatego też uruchamia kolejne funkcje w swoim serwisie. Za wzór wzięła sobie TikToka, Instagrama i YouTube i udostępnia funkcję Fast Laughs. Czy użytkownicy będą z niej korzystać?

Netflix Fast Laughs mają przyciągnąć nowych abonentów

Idea serwisu TikTok, Instagram Rolls i YouTube Shorts jest prosta – krótkie filmiki mają zaciekawić użytkownika. W przypadku TikToka świetnie się to sprawdziło i na tym polega fenomen tej aplikacji. Netflix wydaje się, pozazdrościł zainteresowania chińskiemu portalowi społecznościowemu i uruchomił podobną funkcję. Ta nazywa się Fast Laughs. 

Fast Laughs od Netflix mają być formą rozrywki trwającą lekko ponad 30 sekund. Funkcja ma przyciągnąć użytkowników do produkcji, które za pomocą tego rozwiązania ich zainteresują. Fast Laughs po raz pierwszy pojawiło się w krajach anglojęzycznych w 2021 roku. Oczywiście występuje ona na urządzeniach mobilnych, jednak teraz rozpoczęły się testy na telewizorach. 

Koniec z dzieleniem się kontem?

Głównym zamysłem funkcji jest przyciągnięcie do platformy Netflix osób, które nie posiadają wykupionej subskrypcji w serwisie. Opcja nie jest jeszcze dostępna w Polsce, ale niewykluczone, że pojawi się również w naszym kraju. Czy będzie ona skuteczna, o tym przekonamy się zapewne niebawem. 

Netflix podsumowanie 2020. Co oglądali Polacy?
Netflix szykuje bardzo ciekawą funkcję. O czym mowa?

Przeczytaj także: Netflix bierze się za osoby dzielące konta

Wprowadzenie nowej funkcji to nie jedyne zmiany na popularnej platformie. Przedsiębiorstwo po raz kolejny postanowiło utrudnić dzieleniem się kontem ze znajomymi. Użytkownicy w Polsce, podczas próby zalogowania dostają powiadomienie o potwierdzeniu własności konta za pomocą wysłanego na maila kodu. Jeśli dostęp do skrzynki pocztowej posiada jedna osoba, użytkowanie konta może być bardzo frustrujące. 

Źródło: The Verge