82
Views

Korzystanie z Windows 10 i 11 nie jest tak oczywiste. Wielu użytkowników w dalszym ciągu na swoim komputerze posiada wersję 7 lub 8.1 systemu od Microsoft. Firma oznajmiła, że kończy wsparcie OneDrive właśnie dla tych systemów.

OneDrive nie dla Windows 7 i 8.1

Microsoft ogłosił, że z dniem 1 marca 2022 roku usługa OneDrive dla systemów operacyjnych Windows 7 i 8.1, przestanie być wspierana. Usługa, na której możemy przechowywać swoje dane i dokumenty w dysku internetowym stanie się po prostu bezużyteczna. Pliki po prostu przestaną być synchronizowane.

Przeczytaj także: Windows 11 wkrótce trafi na słabsze komputery?

Usługa, która od Windows 8.1 jest natywnym miejscem na przechowywanie danych w chmurze, jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, kiedy korzystamy z kilku komputerów. Jedno konto pozwala na dostęp do danych znajdujących się w folderze usługi. Bezpłatnie użytkownik ma dostęp do 5 GB, jednak za opłatą można zwiększyć pojemność wirtualnego dysku.

Dość dziwna decyzja Microsoftu

O ile brak wsparcia usługi dla Windows 7 i 8 jest zrozumiały, to wycofanie jej z 8.1 nie za bardzo. Microsoft przestał wspierać Windows 8 w 2016 roku, zaś wsparcie popularnej “siódemki” zakończono w 2020 roku. W tym przypadku brak wsparcia dla usługi OneDrive nie powinien nikogo dziwić. Z Windowsem 8.1 jest nieco inaczej.

Windows 8.1 był systemem, który mocno napierał na synchronizację z usługą OneDrive. To właśnie za pomocą tej wersji systemu operacyjnego Microsoft promował swój dysk internetowy. Być może deweloper zobaczył, jak mała liczba osób korzysta z tego rozwiązania na tym systemie i postanowił ją wyłączyć. Być może lepszym rozwiązaniem byłoby zakończenie wsparcia usługi w momencie wycofania wsparcia dla samego systemu w 2023 roku.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.