84
Views

Aplikacja Mapy Google jest dla wielu kierowców niezbędnym wyposażeniem każdej podróży. Z aplikacji amerykańskiego giganta można również korzystać podczas pieszych spacerów. Teraz zyska ona funkcję, która pozwoli nam uniknąć tłumu ludzi. Coś w sam raz na święta?

Mapy Google zyskają bardzo ciekawą funkcję

Mapy Google to aplikacja, która została stworzona przede wszystkim z myślą o kierowcach. Oferuje ona szereg funkcji, takich jak ostrzeganie przed korkami, czy fotoradarami i patrolami policji. Wszystko to sprawia, że korzystanie z aplikacji jest bardzo proste i komfortowe.

Przeczytaj także: Google wprowadza listę oczekujących na Pixel 6 Pro

Aplikacja ta działa także w transporcie publicznym. Rozwinięte funkcje mogą nas informować o opóźnieniu autobusu, tramwaju czy metra. Google Mapy zyska również kolejną bardzo przydatną funkcję. Area Busyness to funkcja, która pozwoli sprawdzić zatłoczenie danego miejsca. Idealna na dzisiejsze czasy i świąteczny okres?

Jak działa Area Busyness?

Nowa funkcja ma informować użytkownika o zatłoczeniu w danych miejscach. Funkcja Area Busyness w Mapach Google została stworzona na wzór funkcji wykorzystywanej przez konkurencyjne Waze. Google Maps stają się więc jeszcze bardziej rozwinięte, a funkcja ta przyda się osobą, które chcą unikać dużych skupisk ludzi.

Area Bussynes w Mapy Google pozwala sprawdzić, czy w danym miejscu, do którego chcemy się wybrać – pizzeria, kawiarnia, czy sklep – znajduje się duże skupisko ludzi. Jak to działa łatwo się domyślić. Dane zbierane są dzięki mechanizmom geolokalizacyjnym Google Maps i historii wizyt w danym miejscu. Rozwiązanie to pozwoli nie tylko uniknąć stania w kolejce, ale również zniwelować ryzyka zarażenia się COVID-19. Funkcja trafi zarówno na Android, jak i iOS.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.