Po miesiącach zapowiedzi i oczekiwania Google Pixel 6 Pro w końcu trafił do sprzedaży. Osoby, które chciałby kupić mocniejszą wersję najnowszego smartfona giganta z Mountain View, muszą jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ Google nie wyrabia z jego produkcją. Dlatego też stworzyło listę oczekiwania na ten model.

Smartfona Pixel 6 Pro brakuje na stanie

Google Pixel 6 Pro to najmocniejsza wersja nowej generacji smartfonów amerykańskiego giganta wyszukiwarkowego. Model ten został wyposażony m.in. w 6,7-calowy wyświetlacz, 12 GB RAM, maksymalnie 512 GB pamięci na dane i baterię o pojemności ponad 5000 mAh.

Najważniejszymi jednak elementami, które oferuje smartfon, jest procesor oraz wersja systemu operacyjnego. Na pokładzie znajdziemy autorski chipset Google Tensor, który może i zapewnia urządzeniu wydajność, a to ze względu na bardzo dobre zoptymalizowanie, ale jest on wolniejszy niż kilkuletni procesor Apple. Wraz z premierą smartfona na rynek trafił także Android 12. Zapotrzebowanie na telefon jest tak duże, że zaczyna go brakować na stanie.

Przeczytaj także: Autorski procesor Google jest wolniejszy niż kilkuletni Apple Bionic!

Google tworzy listę oczekujących

Fani smartfonów Google, którzy czekali tylko na kupienie nowej wersji flagowca amerykańskiego giganta, muszą się jeszcze trochę wstrzymać. W sklepie Google Store pojawiła się informacja, że jeśli ktoś chce kupić smartfon Pixel 6 Pro, musi zapisać się na listę oczekujących. Według producenta zapotrzebowanie na telefon jest tak duże, że urządzeń zaczyna brakować. Wydłużyć mogą się też okresy oczekiwania.

Google podkreśla, że zapasy urządzenia nie są na wyczerpaniu, jednak musi zachować wszelkie środki ostrożności. Producent jednocześnie potwierdził, że robi wszystko, aby jego nowe smartfony w wersji Pro były dostępne dla osób, które chcą kupić urządzenie.

Źródło: The Verge