145
Views

Składanie komputera stacjonarnego jest sztuką dokonywania wyborów. Proces decyzyjny ułatwić może zapoznanie się z ofertą na nowe obudowy MSI. Warto się z nimi zapoznać!

MSI MAG FORGE M100R oraz MAG FORGE M100A

Na pierwszy front idą dwie obudowy z serii M100, wariant R oraz A. Wykonane są w formacie Micro-ATX, co jednak nie powinno nas odstraszać. Bowiem i w takiej obudowie, przy odpowiednim planowaniu, zmieścimy to, co będziemy chcieli zmieścić, zachowując odpowiednie warunki termalne. A to właśnie pod tym kątem projektowane były obydwie te obudowy. Objawia się to, między innymi, możliwością zamontowania aż sześciu wentylatorów czy frontem wykonanym z metalowej siateczki, która nie będzie miała zamiaru sztucznie ograniczać przepływu powietrza.

Od góry obydwu obudów znajdziemy mocowany magnetycznie filtr przeciwkurzowy, który z racji na sposób montażu, z dziecinną wręcz łatwością zdejmiemy w celu jego wyczyszczenia. Na górnej płaszczyźnie tychże obudów znajdziemy, oprócz oczywiście włącznika i przycisku resetu, dwa złącza minijack 3.5mm do podłączenia słuchawek i mikrofonu, dwa porty USB 2.0 oraz jeden 3.2 Gen1 czy przycisk odpowiadający za sterowanie podświetleniem.

Model MAG FORGE M100R wyposażony jest w cztery wentylatory 120 mm z podświetleniem ARGB – trzy na froncie, jeden na tylnej ścianie obudowy. Egzemplarz M100A, jeśli mówimy o wentylatorach, różni się jedynie techniką ich podświetlenia – w jego przypadku znajdziemy technologię AutoRGB. Z dalszych różnic wymienić możemy materiał, z którego wykonana jest szyba – w modelu M100R jest to szkło, zaś w M100A – akryl. Reszta konstrukcji tychże “bud” wykonana jest z tworzywa ABS oraz stali SPCC.

Ceny rozkładają się następująco: 299 zł za model M100R, a wersja M100A kosztować powinna 249zł.

Nowe obudowy MSI wchodzą do oferty producenta
Nowe obudowy MSI: MSI MAG FORGE M100R

Nowe obudowy MSI: MSI MAG FORGE 112R

Kolejną z propozycji od MSI jest model MAG FORGE 112R. Co podkreśla producent, w projektowaniu tej obudowy nacisk kładziony był przede wszystkim na zmaksymalizowanie łatwości użytkowania. Oznacza to przyjazność dla niedoświadczonych użytkowników. Tak jak w powyższych modelach, producent nie zapomniał również o dobrym przepływie powietrza. Także i tutaj mamy możliwość zamontowania do sześciu wentylatorów, w zestawie zaś mamy cztery sztuki z podświetleniem ARGB.

Standardem płyty głównej, jaki ta obudowa pozwala zamontować, jest ATX. Z cech wspólnych wymienić trzeba również magnetycznie mocowany filtr przeciwkurzowy na górnej ścianie obudowy. W tej samej części znajdziemy również przyciski włączania, resetu oraz Insta Light Loop – funkcjonalność pozwalająca sterować podświetleniem oraz jego animacjami. A obok tego wszystkiego dwa porty USB 3.2 Gen1 oraz dwa złącza mini jack.

Sugerowana cena obudowy MSI MAG FORGE 112R to 359 zł.

Nowe obudowy MSI wchodzą do oferty producenta
Nowe obudowy MSI: MSI MAG FORGE 112R

Nowe obudowy MSI: MSI GUNGNIR 111R

Jest to obudowa o rozmiarze mid-tower, mieszcząca w sobie płyty główne w formacie ATX. Atutem wyróżniającym ten model jest możliwość zsynergizowania jej z ekosystemem MSI, w którego skład wchodzą m.in. chłodzenia czy karty graficzne, poprzez połączenie jej z płytą główną przewodem USB-C. Tutaj także ujrzymy 6 miejsc na wentylatory, a cztery z nich, z podświetleniem ARGB, zamontowane są fabrycznie, a również magnetyczny filtr przeciwpyłowy. Boczne szkło, ukazujące nam wnętrze komputera, to tafla hartowanego szkła. Górna część, poza filtrem, ukazuje nam standardowe przyciski, guzik Insta Light Loop, dwa porty USB 3.2 Gen1, port USB-C 3.2 Gen2 oraz dwa wyjścia mini jack odpowiadające za obsługę słuchawek i mikrofonu.

Sugerowana cena modelu MSI GUNGNIR 111R wynosi 499zł.

Nowe obudowy MSI wchodzą do oferty producenta
MSI GUNGNIR 111R

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii nowe technologie.

Kategoria artykułu
Peryferia

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.