Apple dostało patenty, który sprawiłby, że przyszłe laptopy z serii MacBook posiadałyby szklane wykończenie i mogły oferować bezprzewodowe ładowanie. Czy patenty z rynku smartfonów wkrótce trafią do przenośnych komputerów?

MacBook zostanie wyposażony w szklane elementy obudowy?

Szklane elementy i przede wszystkim ładowanie indukcyjne to domena smartfonów, jednak najnowszy patent Apple może to zmienić. MacBook, który zadebiutuje na rynku w przyszłych latach, może posiadać tego typu rozwiązania. Do takich informacji doszedł serwis Patently Apple.

Przeczytaj także: iPhone z iOS 16 otrzyma funkcję, która na Androidzie jest od lat!

Byłoby to coś nowego, czego jeszcze nie wprowadził żaden producent laptopów. Oczywiście w przypadku serii MacBook mielibyśmy do czynienia nie z normalnym szkłem, a specjalnym rodzajem tego materiału, który cechowałby się większą wytrzymałością i elastycznością.

Indukcyjne ładowanie trafi do laptopów Apple wraz ze szklanym designem?

Szklana obudowa pozwala na wykorzystanie systemu ładowania indukcyjnego w smartfonach Apple. Wkrótce producent z Cupertino będzie mógł ją zainstalować w swoich urządzeniach z serii MacBook. Szkło miałoby znaleźć się w obszarze klawiatury. Kroki w kierunku produkcji szklanego laptopa już zostały poczynione, ponieważ Amerykańskie Biuro Patentów i Znaków Towarowych przyznało niedawno gigantowi z Kalifornii patent.

Ładowanie indukcyjne w laptopach może okazać się przydatnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli będzie on posiadał technologię zwrotnego ładowania. Wtedy będzie można ładować np. zegarek czy słuchawki producenta, bo na smartfon raczej nie starczyłoby miejsca.

szklany macbook
Nowy MacBook dostanie szklaną obudowę. Patent już przyznany!

Źródło: Patently Apple