iPhone z iOS 16 otrzyma funkcję, która na Androidzie jest od lat!

Już wkrótce do posiadaczy smartfonów Apple trafi najnowsza wersja oprogramowania. iPhone z iOS 16 da użytkownikowi większą możliwość personalizacji, ale wprowadzi też rozwiązania, z których od lat korzystają użytkownicy smartfonów z Androidem.

iPhone z iOS 16 przyniesie sporo nowości

Nowy system operacyjny od Apple przyniesie wiele nowego, zwłaszcza rozwiązań, które pozwolą na większą personalizację urządzenia. iPhone z iOS 16 pozwoli na zmianę czcionek na ekranie blokady, wybieranie kolorów, always-on-display i wiele, wiele więcej.

Przeczytaj także: Samsung ma pracować nad składanym tabletem. Będzie hitem?

Wraz z aktualizacją system iOS 16 stanie się bardziej przyjazny użytkownikowi, ponieważ ten będzie mógł ustawić wszystko, jak chce, a tak, jak zaprogramował to producent. W najnowszej becie systemu pojawiła się opcja, która od dawna znajduje się w smartfonach z systemem Android – niby nic, a jednak bardzo dużo!

„Innowacyjne” rozwiązanie w końcu trafia do smartfonów Apple

iPhone z iOS 16 w końcu będzie posiadał procent naładowania baterii! Tak, tego właśnie przez lata brakowało w telefonach marki Apple. Mały szczegół, który przez ten okres mogli zazdrościć posiadacze smartfonów marki z Cupertino użytkownikom Androida. Chyba żaden fan Apple nie spodziewał się tak wielkiej innowacji!

Wskaźnik baterii nie będzie jednak dostępny dla każdego iPhone z iOS 16. „Innowacyjne” rozwiązanie zyska model X, XS, 12 i 13, jednak nie znajdziemy go w iPhone 12/13 mini. Opcję można włączyć po przejściu do ustawień i sekcji Bateria. Obecnie system znajduje się w wersji beta dla programistów, a wkrótce zapewne trafi do otwartej, publicznej wersji. Finalna wersja systemu zadebiutuje prawdopodobnie w drugiej połowie września.

Źródło i zdjęcia: MacRumors

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

USB typu C w iPhone już w przyszłym roku!

Czas złącza Lightning powoli dobiega końca. Jak podają najnowsze...

OLX z 2 zarzutami od UOKiK. Chodzi m.in. o przesyłki OLX

UOKiK postawił dwa zarzuty popularnej platformie sprzedażowej OLX. Chodzi...

MSI zapowiada dysk Spatium M570 z prędkością nawet 12,3 GB

Firma MSI zapowiedziała nowy dysk SSD na interfejs PCIe...

Aktor Ryan Grantham skazany na dożywocie za zabójstwo matki

Aktor Ryan Grantham został skazany na dożywocie za zabójstwo...

Nagość na Instagramie? Koniec z tym! Serwis wprowadza nowe rozwiązanie

Nagość na Instagramie to chleb powszedni, dlatego też Meta...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!