Samsung ma pracować nad składanym tabletem. Będzie hitem?

Samsung posiada w swojej ofercie dwa składane smartfony, których kolejne generacje zostaną zaprezentowane podczas zbliżającego się wydarzenia Unpacked. Okazuje się, że wkrótce w portfolio południowokoreańskiego producenta może pojawić się składany tablet. 

Samsung pracuje nad tabletem ze składanym ekranem

Tablety nigdy nie były produktami, które zawojowały rynek, jednak w dalszym ciągu producenci stawiają na tego typu urządzenia mobilne. Być może nowe technologie w nich wykorzystane sprawią, że ich popularność wskoczy na nowy poziom. Samsung wierzy, że tablet ze składanym ekranem ma szansę podbicia rynku i właśnie nad takim pracuję. 

Przeczytaj także: Apple stawia na Chiny. Tajwan przestał dla giganta istnieć

Najnowsze informacje mówią, że premiera składanego tabletu firmy Samsung zbliża się do nas wielkimi krokami. Według najnowszych przecieków Galaxy Tab S9, który zostanie wyposażony właśnie w elastyczny ekran, zadebiutuje w okolicach stycznia/lutego 2023 roku. 

zwijany wyświetlacz samsung intel
Samsung ma pracować nad składanym tabletem. Będzie hitem?

Będzie mocny i zapewne bardzo drogi

Prace nad składanym tabletem w firmie południowokoreańskiego producenta trwają już od jakiegoś czasu. Gigant pracował nad różnymi rozwiązaniami, które można było zastosować właśnie w tego typu urządzeniu. Samsung Display Solutions głowiło się nad tym skutecznym. Dlatego też opatentował wiele rodzajów m.in. ekran składany podwójnie, rozwiązanie z przesuwaniem czy rolowaniem. 

Nie wiemy jednak tego, w jaki wyświetlacz, z jakim mechanizmem zostanie wyposażony składany tablet. Przecieki mówią, że urządzenie ma oferować wydajną specyfikację, a jego cena nie będzie należeć do najniższych. Szczegóły na temat tego urządzenia zapewne pojawią się w ciągu najbliższych miesięcy.

Źródło: Sammobile

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

CoD Modern Warfare 2 ma ogromny problem. A to tylko wersja beta!

Activision dopiero przygotowuje się do premiery CoD Modern Warfare...

Walcz z emisją CO2 razem podczas Suunto Communiting Day

Podczas Suunto Communiting Day otrzymamy możliwość razem z innymi...

Orlen przejmuje włosko-czeską firmę recyklingową Remaq

Orlen przejmuje kolejną firmę. Tym razem jest to Remaq,...

Nicholas Latifi odchodzi z Williamsa. Kto go zastąpi?

Stało się to, o czym cały świat F1 mówił...

OLX z 2 zarzutami od UOKiK. Chodzi m.in. o przesyłki OLX

UOKiK postawił dwa zarzuty popularnej platformie sprzedażowej OLX. Chodzi...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!