134
Views

Stolica naszego kraju znalazła się wśród miast wybranych przez jednego z najpopularniejszych producentów obuwia. Nowy mural w Warszawie, bo o nim mowa powstał za sprawą inicjatywy Converse City Forests. To bardzo ciekawe, bowiem ta efektowna grafika na ścianie budynku pochłania zanieczyszczenia. Aby uzyskać podobny efekt za pomocą drzew musiałoby ich być aż… trzy tysiące!

Nowy mural w Warszawie, bo o nim mowa powstanie za sprawą inicjatywy Converse City Forests.
Nowy mural w Warszawie za sprawą Converse City Forests

Bangkok, Sydney, Belgrad, Lima, Johannesburg i Warszawa to niektóre z miast biorących udział w akcji organizowanej przez Converse. Create Together for Tomorrow to hasło “wydarzenia”. O ile można tak ten pomysł nazwać. Ogólnie chodzi o wykorzystanie specjalnej, fotokatalitycznej farby. Ten dziwny, ale i ciekawy materiał imituje naturę, przy okazji pochłaniając zanieczyszczenia z powietrza. Sami dobrze wiecie, że temat zanieczyszczeń jest problemem wielu miast. Dlatego też powstała akcja Converse. W związku z tym możemy oglądać nowy mural w Warszawie, a także innych trzynastu miastach.

Warszawa ma nowy, “zdrowy” mural dzięki Converse City Forests

Przygotowaniem tego “obrazu na ścianie budynku” zajęli się Dawid Ryski oraz Maciej Polak. Co ciekawe, panowie prezentują dwa zupełnie różne style. Finalny projekt miał je połączyć. Mural w Warszawie można oglądać przy ulicy Jaworzyńskiej. Wybór tego miejsca nie jest przypadkowy, bowiem znajduje się tam jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań. Zanieczyszczenia, które tam powstaje ma być niwelowane dzięki wspomnianej wcześniej farbie. Czy działa tak samo, jak trzy tysiące drzew? Mam nadzieję, że tak. Jakby jednak na to nie patrzeć, akcja Converse City Forests jest świetna i mam nadzieję, że powstanie o wiele więcej takich miejsc sprawiających, że powietrze, które oddychamy jest czyste. Może nie będzie już nigdy w stu procentach zdrowe, ale chociaż w pewnym stopniu… czystsze.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o inicjatywie Converse City Forests, obserwuj konto @Converse.Polska na Instagramie i wejdź na stronę www.conversecityforests.com  

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Kultura
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.