108
Views

Huawei w ostatnich latach ma sporo problemów, jednak to nie przeszkadza w tworzeniu nowych projektów smartfonów. Według najnowszych informacji kolejna generacja składanego smartfona chińskiej marki trafiła do masowej produkcji. Samsung będzie miał konkurencję?

Huawei radzi sobie, jak może

Represje nałożone na Huawei przez rząd USA mocno zastopowały rozwój chińskiej marki. Firma z Państwa Środka na tej decyzji straciła nie tylko kontrakty z amerykańskimi producentami, ale przede wszystkim wypadła z topowych pozycji, jeśli chodzi o popularność producentów smartfonów na świecie. Marka ma jednak plan jak zacząć sprzedawać swoje smartfony na terenie USA.

Przeczytaj także: Huawei znalazł sposób na obejście sankcji USA!

Taki gigant jak Huawei ma jednak środki i możliwości na stworzenie własnych rozwiązań, które można wykorzystać w swoich urządzeniach. System Google Android został zastąpiony HarmonyOS, a procesory od Qualcomm chipami HiSilicon. Niestety, autorskie CPU nie wspiera 5G, co jest dużym minusem. To jednak nie przeszkadza Huawei, ponieważ według najnowszych informacji producent zaczął już masową produkcję składanego smartfona.

Firma rozpoczyna produkcję składanego smartfona

Economic Times donosi, że Zhaoli Technology rozpoczęło masową produkcję nowego typu zawiasu do składanych smartfonów. Element ten jest nie tylko wytrzymalszy od swojego poprzednika, ale jest jednocześnie tańszy w konstrukcji. Nie ma oficjalnych informacji na temat tego, dla jakiej marki produkowany jest ten element, jednak w świecie mobilnym sugeruje się, że odbiorcą jest właśnie Huawei.

Oznaczałoby to, że chińska marka, tak jak i większość producentów, celuje w rynek składanych smartfonów. Nowy model chińskiej marki miałby być konkurencją dla Samsunga Galaxy Z Flip3. Smartfony o tego typu konstrukcji są przyszłością branży, dlatego też firma chce wyrobić swoje imię na tym polu. Czy to się uda?

Źródło: Gizmochina

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.