Nvidia zapowiedziała nowe karty z serii Ampere!

Nvidia Ampere to karty graficzne, które wykorzystywane są w profesjonalnych zastosowaniach. Wykorzystuje się je w laptopach, komputerach stacjonarnych czy serwerach i charakteryzują się dużą mocą obliczeniową. Producent zapowiedział, że na rynku pojawi się aż osiem nowych modeli GPU.

Nowe karty z serii Nvidia Ampere

Kary graficzne Ampere to GPU skierowane do profesjonalistów. Modele trawią zarówno na komputery stacjonarne, laptopy i serwerów. W przypadku komputerów stacjonarnych mowa o modelach RTX A5000 i RTX A4000. Oba z nich będą wyposażone w nowe rdzenie RT, Tensor i CUDA. Taka specyfikacja sprawi, że nowe karty graficzne z serii Ampere będą zdecydowanie szybsze w obliczeniach SI czy referowaniu w czasie rzeczywistym względem poprzedników.

Nvidia Ampere
Na rynku pojawi się aż osiem kart Nvidia Ampere.

Jeśli chodzi o układy Nvidia Ampere do laptopów to mówimy tutaj o czterech modelach. Do komputerów przenośnych trafią modele RTX A2000, RTX A3000, RTX A4000 i A5000. Karty graficzne będą oferowały wysoką wydajność i moc obliczeniową w kompaktowym zamknięciu. Oznacza to, że urządzenia nie ucierpią na mobilnych wymiarach.

Serwery również doczekają się nowych kart graficznych z serii Nvidia Ampere. W ich przypadku mowa o dwóch modelach – A10 i A16. Oczywiście będą one gwarantować lepszą wydajność i moc względem poprzednich układów.

Kiedy nowe karty graficzne trafią na rynek?

Nowe karty graficzne Nvida Ampere zadebiutują już niebawem. Modele przeznaczane do komputerów stacjonarnych i serwerów na rynku pojawią się jeszcze w tym miesiącu. Na układy, które będą montowane w laptopach będziemy musieli poczekać trochę dłużej. Producent zapowiedział, że te GPU na rynek trafią w drugim kwartale 2021 roku.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Przejechał Porsche 911 Turbo ponad milion kilometrów

Niektórzy są tak przywiązani do swoich aut, że pokonują...

Canelo do Messiego: „Módl się, żebym Cię nie spotkał”. Bokser grozi piłkarzowi!

Reprezentacja Argentyny w drugim meczu fazy grupowej Mistrzostw Świata...

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...

Polska vs Argentyna. Gdzie oglądać najważniejszy mecz ostatnich lat?

Już dziś reprezentacja Polski rozegra prawdopodobnie najważniejszy mecz w...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!