79
Views

Nvidia Ampere to karty graficzne, które wykorzystywane są w profesjonalnych zastosowaniach. Wykorzystuje się je w laptopach, komputerach stacjonarnych czy serwerach i charakteryzują się dużą mocą obliczeniową. Producent zapowiedział, że na rynku pojawi się aż osiem nowych modeli GPU.

Nowe karty z serii Nvidia Ampere

Kary graficzne Ampere to GPU skierowane do profesjonalistów. Modele trawią zarówno na komputery stacjonarne, laptopy i serwerów. W przypadku komputerów stacjonarnych mowa o modelach RTX A5000 i RTX A4000. Oba z nich będą wyposażone w nowe rdzenie RT, Tensor i CUDA. Taka specyfikacja sprawi, że nowe karty graficzne z serii Ampere będą zdecydowanie szybsze w obliczeniach SI czy referowaniu w czasie rzeczywistym względem poprzedników.

Nvidia Ampere
Na rynku pojawi się aż osiem kart Nvidia Ampere.

Jeśli chodzi o układy Nvidia Ampere do laptopów to mówimy tutaj o czterech modelach. Do komputerów przenośnych trafią modele RTX A2000, RTX A3000, RTX A4000 i A5000. Karty graficzne będą oferowały wysoką wydajność i moc obliczeniową w kompaktowym zamknięciu. Oznacza to, że urządzenia nie ucierpią na mobilnych wymiarach.

Serwery również doczekają się nowych kart graficznych z serii Nvidia Ampere. W ich przypadku mowa o dwóch modelach – A10 i A16. Oczywiście będą one gwarantować lepszą wydajność i moc względem poprzednich układów.

Kiedy nowe karty graficzne trafią na rynek?

Nowe karty graficzne Nvida Ampere zadebiutują już niebawem. Modele przeznaczane do komputerów stacjonarnych i serwerów na rynku pojawią się jeszcze w tym miesiącu. Na układy, które będą montowane w laptopach będziemy musieli poczekać trochę dłużej. Producent zapowiedział, że te GPU na rynek trafią w drugim kwartale 2021 roku.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.