Site icon MenWorld.pl

[OFICJALNIE] Sebastian Vettel odchodzi z Formuły 1!

O tym Sebastian Vettel informował od dawna. Sam nie wiedział czy chce dalej się ścigać w królowej motorsportu. Dziś ogłosił swoją decyzję światu.

[OFICJALNIE] Sebastian Vettel odchodzi z Formuły 1!
[OFICJALNIE] Sebastian Vettel odchodzi z Formuły 1!

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez zespół Niemca jak i wyznaniami Sebastiana Vettela, sezon 2022 jest jego ostatnim w królowej motorsportu. Decyzja została ogłoszona dzisiaj.

Sebastian Vettel kończy karierę w Formule 1

Sebastian Vettel założył konta na Instagramie

Zakładając profil na Instagramie po raz pierwszy pojawił się w social mediach. Kilkanaście godzin po tym opublikował film, w którym ogłasza swoje odejście.

Ogłaszam dziś moje odejście z Formuły 1 z końcem sezonu 2022. Prawdopodobnie powinienem zacząć od listy osób, które chciałbym podziękować, ale chcę jednak najpierw wyjaśnić powody stojące za moją decyzją. Kocham ten sport, jest w centrum mojego życia dłużej niż pamiętam. Ale oprócz mojego życia na torze, jest jeszcze moje życie poza torem. Bycie kierowcą wyścigowym nigdy nie było moją tożsamością. Nasza tożsamość to to, kim jesteśmy i jak traktujemy innych, a nie to, co robimu – Sebastian Vettel

Kim jestem? Jestem Sebastian. Ojciec trójki dzieci i mąż cudownej kobiety. Mam obsesję na punkcie perfekcji. Jestem tolerancyjny i czuję, że wszyscy mamy te same prawa do życia, niezależnie od tego, jak wyglądamy, skąd jesteśmy i kogo kochamy. Lubię naturę. Jestem uparty, potrafię irytować ludzi. Lubię rozśmieszać innych, lubię czekoladę i zapach świeżego chleba. Moim ulubionym kolorem jest niebieski. Wierzę w postęp, jestem optymistą i wierzę, że każdy człowiek jest dobry. Podczas ścigania, powstała rodzina wokół mnie i uwielbiam wokół niej być. Mam inne zainteresowania oprócz Formuły 1, a moja kariera w F1 sprawia, że nie mogę poświęcić im wiele czasu – kontynuuje 4-krotny mistrz świata

Zaangażowanie w moje pasje w taki sposób, który uważam za właściwy nie idzie już w parze z moją wolą bycia wspaniałym ojcem i mężem. Energia, którą muszę poświęcić na bycie w aucie, podążanie za perfekcją jest ogromna. Moje cele zmieniły się – z wygrywania wyścigów i walki o mistrzostwo – na oglądanie dorastania moich dzieci, przekazywania im moich wartości, bycie gdy mnie potrzebują i nie mówienie im do widzenia i uczenia się od nich.

Czuję, że muszę jeszcze wiele się dowiedzieć o życiu i sobie. Czuję, że żyjemy w decydujących czasach, które zdeterminują, jak będzie wyglądała nasza przyszłość. Moja pasja wiąże się z aspektami, które przestałem lubić. Być może będą rozwiązane w przyszłości, ale to wymaga akcji dziś. Mowa to nie wszystko. Mój najlepszy wyścig jeszcze przede mną – kończy swoją wypowiedź Sebastian Vettel

Krótkie podsumowanie osiągnięć Sebastiana Vettela

Bez wątpienia Sebastian Vettel jest jednym z najlepszych kierowców w historii Formuły 1. W swojej karierze zdobył cztery mistrzowskie tytuły, trzy tytuły wicemistrzowskie i jeden jako drugi wicemistrz. 53 razy stawał na najwyższym stopniu podium, 57 razy startował do wyścigu z pole position, a na podium uplasował się łącznie 122 razy. Do tej pory zaliczył 289 startów, a po zakończeniu sezonu będzie miał ich łącznie 299.

Nie brakuje w jego kolekcji wielu rekordów, które zapisały się na stałe w historii formuły 1 i nie prędko zostaną pobite. Warto chociażby przypomnieć o tego typu rekordach wszechczasów:

Źródło: Aston Martin, Sebastian Vettel, opr. własne

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii sport.

Exit mobile version