Przed chwilą informowaliśmy Was o potwierdzeniu przez Alpine tego, że Oscar Piastri będzie ich kierowcą w przyszłym sezonie, a jednak…

Oscar Piastri jednak nie będzie kierowcą Alpine! SZOK!
Oscar Piastri jednak nie będzie kierowcą Alpine! SZOK!

Dopiero co informowaliśmy Was o podpisaniu kontraktu przez Oscara Piastriego z ekipą Alpine. Jak się okazuje, junior tego zespołu nic o tym nie wiem i nie podpisał żadnego kontraktu z tym zespołu. BA! Poinformował nawet, że nie będzie kierowcą tej ekipy w przyszłym roku.

Oscar Piastri jednak nie będzie kierowcą Alpine! SZOK!

Aktualnie w Formule 1 dzieje się to co się nie powinno dziać.

Oscar Piastri nie będzie kierowcą Alpine

Ale jak to? Dlaczego? O godzinie 20:01 czasu polskiego “przyszły kierowca Alpine” poinformował, że post o tym, że będzie kierowcą Alpine został opublikowany bez jego zgody. Ekipa ta miała zapewnić mu start na przyszły sezon do końca lipca tego roku i jedyne co mu proponowali to zespół Williams, a sam zainteresowany nie chciał spędzać dwóch kolejnych sezonów na końcu stawki. Po odejściu Fernando Alonso zespół postanowić walczyć o kierowcę, ale chyba w zły sposób i jeszcze bardziej go od siebie odpycha, a przy okazji również innych kandydatów na fotel w zespole.

Oscar Piastri w Mclarenie?

Wydaje się także, że Oscar ma podpisaną wstępna umowę z zespołem Mclarena, który ma mu zapewnić fotel, gdy tylko zwolni się miejsce w jego ekipie. Może to się odbyć już na sezon 2023 jeśli Daniel Ricciardo odejdzie lub gdy zespół będzie mu płacił “wypłatę” i wystawi innego kierowcę. Taka sytuacja już miała miejsce w Formule 1 i była to sytuacja, kiedy Ferrari w 2010 roku postanowiła płacić Kimiemu Raikonnenowi 30 milionów dolarów “za to, że miał ważny kontrakt”, a na zawody wystawiała Fernando Alonso. Co z tego wszystkiego wyjdzie? Tego nie wiemy, ale na ten moment wygląda tak, że sprawa będzie miała swoje miejsce w sądzie. Jednak początek przygody dla młodego kierowcy za ciekawie się nie zaczyna.

Z tego co rozumiem, bez mojej zgody Alpine F1 wypuściło informację prasową dziś popołudniu, że będę jeździł dla nich w przyszłym roku. To niewłaściwe i nie podpisałem z nimi kontraktu na 2023 rok. Nie będę jeździł w Alpine w przyszłym sezonie – Oscar Piastri

Źródło: Oscar Piastri

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii sport.