Oto kontroler na 20-lecie istnienia konsol Xbox!

Kiedy w listopadzie 2001 roku Microsoft przedstawiał swoją pierwszą konsolę Xbox, w głębi firmy wierzono, że odniesie ona tak duży sukces, jak to zrobiła. Konsola zmieniła rynek konsol na zawsze. Dlatego też na 20-lecie istnienia konsoli producent przedstawił specjalny kontroler, który kompatybilny jest z najnowszą generacją konsoli Xbox Series S/X!

Konsola, która zmieniła rynek

Pierwszy Xbox to urządzenie, które powstało w 2001 roku. Microsoft stworzył swoją pierwszą konsolę, a jej zadaniem była walka zaprezentowanym kilka tygodni wcześniej PlayStation 2. Na rynku był jeszcze jeden gracz, z którym Xbox musiał się zmierzyć – Nintendo GameCube. Konsola ta skierowana była głównie na rynek amerykański oraz europejski, na którym dominowały urządzenia dwóch wcześniej wspomnianych japońskich firm.

Przeczytaj także: Windows 11 oficjalnie dostępny! Skąd pobrać i jak go zainstalować?

Xbox był pierwszą konsolą, która do zapisywania stanów gier wykorzystywała dysk twardy, a nie karty pamięci dobrze znane użytkownikom PlayStation 2. To właśnie zrewolucjonizowało rynek. Konsola Microsoft wymusiła na Sony skok technologiczny, a na tym zyskali przede wszystkim gracze. Po 4 latach od premiery pierwszy model został zastąpiony przez model 360.

Nowy pad to ukłon w stronę pierwszej konsoli Xbox

Okrągłe rocznice zawsze są specjalne, a w przypadku dużych firm z powodu takich okazji wypuszczane są specjalne urządzenia czy akcesoria, które podkreślają to wydarzenie. W przypadku Microsoft jest to pad do Xbox Series S/X, który ma nawiązywać do pierwszej generacji konsol. Mowa tutaj o kontrolerze o transparentnej obudowie. Wewnętrzne elementy kontrolera pokryto srebrną powłoką, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej je zobaczyć.

Pod względem specyfikacji kontroler na 20-lecie konsoli Xbox nie różni się niczym od podstawowych padów. Na rączkach kontrolera znajdziemy charakterystyczny dla konsol Microsoft zielony kolor. Poza tym na pokładzie znalazł się moduł Bluetooth do łączności z konsolą, czy komputerem PC, czy inne standardowe wyposażenie. Microsoft wycenił specjalną edycję kontrolera na 289 PLN. Urządzenie jest kompatybilne z komputerami PC oraz konsolami z poprzedniej generacji.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Słuchawki Dyson Zone rodem z Cyberpunk 2077. Cena kosmos!

Z czym kojarzy się Wam ta firma? Zapewne tak...

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...

Rząd wyda 15 mln zł abyś nie oglądał stron dla dorosłych!

Inflacja, problemy z gospodarką i szereg innych problemów, a......

Sony Xperia 1 IV – audio i aparat to jego największe atuty

Sony Xperia 1 IV była dla mnie niesamowicie ciekawym...

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!