Oto pendrive… z detonatorem. Oczywiście, że pochodzi z Rosji!

Do tej pory o samoniszczących urządzeniach dowiadywaliśmy się raczej z filmów sci-fi i właśnie tam były one najczęściej widoczne. Rozwój technologiczny pozwala jednak tworzyć technologie, które przez kilka ostatnich lat mogliśmy zobaczyć na ekranach kin. Samozniszczalny pendrive jest jednym z tych urządzeń, które można kupić już w realnym życiu.

Rosyjska firma stworzyła samoniszczący się pendrive

Rosyjska firma technologiczna o nazwie Rostec przedstawiła swojego nowego pendrive. Nie było w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jest to urządzenie rodem z filmów sci-fi. Pamięć USB Flash została wyposażona w malutki przycisk, który aktywuje zapalnik i niszczy wszystko, co znajduje się na pamięci.

Przeczytaj także: Rosjanie wysadzili satelitę. Manewr zagrażał ISS!

Tak, rosyjska firma przedstawiła pendrive z detonatorem, który w łatwy sposób można zniszczyć. Zupełnie jak James Bond, czy inny superszpieg. Zapalnik skutecznie niszczy płytkę drukowaną, doprowadzając tym samym do zniszczenia wszelkich danych zapisanych na dysku USB Flash.

Nie ma jednak spektakularnych wybuchów

Jak podkreśla producent, zniszczenie pendrive nie jest zagrożeniem dla otoczenia. Urządzenie można więc zniszczyć nawet w momencie, kiedy będzie podpięte do komputera. Uszkodzenia następują jedynie w obudowie samego pendrive’a. Nawet po samej obudowie pamięci USB Flash nie ma śladów destrukcji.

Projekt nie ma oficjalnego wyglądu ani pojemności, ponieważ każda osoba, która zdecyduje się na zakup samozniszczalnego pendrive, może dostosować go do swoich preferencji. Projekt został opracowany z inicjatywy Krasnoznamienieckiego Przedsiębiorstwa Badawczo-Produkcyjnego. Tego typu rozwiązanie może sprawdzić się na usługach agencji państwowych lub firm pracujących z poufnymi danymi.

Źródło: Hot Hardware

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Onana opuścił zgrupowanie Kamerunu. Bramkarz… się obraził?

W reprezentacji Kamerunu nie dzieje się najlepiej. Bramkarz Andre...

Polska vs Argentyna. Gdzie oglądać najważniejszy mecz ostatnich lat?

Już dziś reprezentacja Polski rozegra prawdopodobnie najważniejszy mecz w...

KIA Stinger odchodzi z rynku. Następca niestety jest elektrykiem.

Następca choć już jest na rynku chwilę to nie...

KSI okradziony przez pracownika YouTube! Poważne oskarżenia!

KSI to jeden z najpopularniejszych YouTuberów na świecie. Jest...

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!