128
Views

Amerykański gigant z Cupertino słynie z tego, że wprowadza rozwiązania do swoich urządzeń, które u konkurencji pojawiły się już jakiś czas temu. Nowy patent Apple tylko to potwierdza. Co tym razem wymyśliła firma?

Nowy patent Apple nie jest w cale tak nowy

Wymiana energii pomiędzy smartfonami, to nowy patent Apple. Jak dowiedział się serwis Patently Apple, amerykański gigant złożył papiery patentowe dotyczące nowej technologii. Brzmi znajomo? Wymiana energii pomiędzy urządzeniami już jakiś czas temu pojawiła się przecież w smartfonach z Androidem.

Przeczytaj także: Apple Watch wybuchł. Czy Apple ma problem?

Nowy patent Apple tylko potwierdza, jak daleko w tyle za konkurencją jest firma z Cupertino. Opisywany patent po prostu pozwala na ładowanie smartfona po przyłożeniu do niego drugiego. Mówimy tutaj oczywiście o bezprzewodowej technologii ładowania, która w m.in. w Samsungu pojawiła się już w 2019 roku za sprawą premiery Galaxy S10.

Firma pewnie mocno udoskonali to rozwiązanie

Nowy patent Apple opiewający na ładowaniu smartfona smartfonem prawdodpobnie będzie w jakiś sposób oparty na technologii MagSafe. Oczywiście znając amerykańskiego giganta udoskonali to rozwiązanie tak, że wszyscy będą się nim zachwycać i podkreślać innowacyjne podejście do sprawy. Tak było w przypadku notcha, tak jest również w przypadku “dynamicznej wyspy”.

Ładowanie bezprzewodowe prawdopodobnie nie będzie ograniczało się jedynie do ładowania smartfona innym telefonem. Możliwe, że w ten sposób będziemy mogli ładować inne urządzenia Apple, takich jak Apple Watch czy AirPods.

Źródło: PatentlyApple

Tagi:
· ·
Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.