Paulo Sousa nowym trenerem Reprezentacji Polski!

Przed kilkoma dniami prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o zwolnieniu dotychczasowego selekcjonera Reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka. Dziś podczas konferencji prasowej prezesa Bońka dowiedzieliśmy się o nowym trenerze polskiej kadry. Został nim Paulo Sousa. 

Prezes Boniek rozwiał wszelkie wątpliwości 

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Polskiego Związku Piłki Nożnej prezes Zbigniew Boniek odpowiadał na pytania dotyczące zwolnienia Jerzego Brzęczka. Były świetny piłkarz m.in. Juventusu Turyn potwierdził, że decyzja o rozstaniu się z Brzęczkiem była jego decyzją, a wiedziało o tym kilku członków zarządu. Wbrew wszelkim plotkom współpraca zakończyła się bez jakichkolwiek dramatów i kłótni, o których informowała prasa. Pierwszym zawodnikiem, który dowiedział się o decyzji prezesa PZPN był oczywiście Robert Lewandowski. 

Na konferencji powiedziane zostało również, że zwolnienie Brzęczka nie było decyzją natychmiastową, a przemyślanym ruchem, który był mocno analizowany. Prezes Boniek odniósł się do tego, że polska reprezentacja w piłce nożnej nie poczyniła znacznych postępów, a nawet poszła w dół. Przykładem były Włochy, którzy byli w podobnej sytuacji co Polska – budowali drużynę od nowa. My po tragicznych Mistrzostwach Świata 2018 w Rosji, zaś Włochy bez kwalifikacji na wielką imprezę. Po 2,5 roku pracy Włosi byli na znacznie lepszej pozycji, a widać było to w bezpośrednim pojedynku obu reprezentacji. 

Reklama

Paulo Sousa nowym trenerem Reprezentacji Polski!
Zbigniew Boniek ogłosił nowego selekcjonera Reprezentacji Polski!

Paulo Sousa nowym selekcjonerem Reprezentacji Polski

Po kilku dniach spekulacji prezes Zbigniew Boniek w końcu zaspokoił zaciekawienie wszystkich. Nowym selekcjonerem Reprezentacji Polski został Paulo Sousa. Portugalski szkoleniowiec zaczynał swoją karierę w futbolu jako zawodnik. Jest on wychowankiem Benfiki Lizbona, a kolejne lata swojej kariery spędził m.in. w Borussi Dortmund, Juventusie Turyn czy Interze Mediolan. Swoją karierę skończył w Espanyol’u. Grał na pozycji defensywnego pomocnika. Portugalczyk w swojej piłkarskiej karierze dwukrotnie wygrał Ligę Mistrzów, został mistrzem Włoch, Portugalii i wygrał Superpuchar Niemiec. W narodowej reprezentacji Portugalii rozegrał 53 spotkania i strzelił sześć bramek. 

Jego pierwszą pracą trenerską była rola asystenta reprezentacji Portugalii. Rolę głównego trenera rozpoczął w Queens Park Rangers i był nim przez 5 miesięcy. Paulo Sousa trenował także Swansea City, Leicester City, FC Basel, a najwięcej czasu spędził jako główny menadżer Fiorentiny i Bordeaux. W swojej karierze trenera wygrał mistrzostwo Węgier z Videotonem, Izraela z Maccabi Tel Awiw i Szwajcarii z FC Basel. 

Paulo Sousa nowym trenerem Reprezentacji Polski
Paulo Sousa nowym trenerem Reprezentacji Polski!
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama