Pierwszy zautomatyzowany McDonalds już działa!

Podstawowy produkt zniknie z McDonalds! Nie będziecie zadowoleni! Podstawowy produkt zniknie z McDonalds! Nie będziecie zadowoleni!
Podstawowy produkt zniknie z McDonalds! Nie będziecie zadowoleni!

Pierwszy zautomatyzowany McDonalds przyjmuje już klientów! W tej restauracji nie zobaczysz żadnego pracownika najpopularniejszej sieci sprzedającej jedzenie typu fast food. Jak radzi sobie z ruchem?

Zautomatyzowany McDonalds to zwiastun przyszłości

Postęp technologiczny pozwala na wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań w nowych dziedzinach życia. Żabka, sieć sklepów w Polsce, kilka miesięcy temu wprowadziła do jednego ze swoich sklepów robota, którego zadaniem jest robienie hot dogów. Najpopularniejsza sieć restauracji fast food na świecie, McDonlads, poszła o krok dalej.

Przeczytaj także: Ile kalorii ma Burger Drwala 2022? Może lepiej nie wiedzieć

Reklama

Pierwszy zautomatyzowany McDonalds już działa!
Pierwszy zautomatyzowany McDonalds już działa!

W Teksasie powstał pierwszy zautomatyzowany McDonalds. Tak, wszystkim w tej konkretnej restauracji zajmują się roboty, dlatego też nie doświadczymy tam obecności żadnego z pracowników. Jak to nowoczesne rozwiązanie radzi sobie z zachciankami klientów?

Jak to wszystko działa?

Pierwszy zautomatyzowany McDonalds powstał w mieście Fort Worth w stanie Teksas. Na pierwszy rzut oka obiekt ten nie wyróżnia się niczym na tle miliona pozostałych restauracji tej firmy. Różnice zobaczymy w momencie, kiedy podjedziemy do okienka, w celu odebrania zamówienia. Nasze zamówienie musimy złożyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej. System Order Ahead Lane to nowoczesne rozwiązanie, które z pewnością w przyszłości pojawi się w większej ilości restauracji McD.

Pierwszy zautomatyzowany McDonalds już działa!
Pierwszy zautomatyzowany McDonalds już działa!

Po otrzymaniu powiadomienia, że nasze zamówienie jest już gotowe i czeka na odbiór, wystarczy podjechać do okienka. Tam zostanie przywiezione nam jedzenie specjalną windą ze specjalnym zautomatyzowanym mechanizmem. W środku umieszczono jedynie kasy samoobsługowe oraz strefy dla kurierów. Przygotowaniem jedzenia nie zajmują się jeszcze roboty, a pracownicy, jednak w niedalekiej przyszłości z pewnością to się zmieni.

Źródło: The Guardian

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama