Play przejmuje 100 procent udziałów Virgin Mobile Polska

Przedwstępna umowa kupna stu procent udziałów Virgin Mobile Polska przez Play została już zawarta. „Fioletowi” mają zapłacić 13,4 mln euro, a więc około 60,7 mln złotych. Przedsiębiorstwo czeka na zgodę UOKiK.

Play kupuje Virgin Mobile Polska

Firma ma sfinalizować transakcję ze środków własnych, a także za sprawą dostępnego finansowania zewnętrznego. Dodatkowo ma podlegać określonym korektom, które są związane z procedurą closing accounts. Po uzyskaniu zgody wydanej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów obie spółki mają poinformować o pospisaniu tak zwanej „Przyrzeczonej Umowy Sprzedaży i Nabycia Udziałów (Promised Share Sale and Purchase Agreement)”. Przypominam, że mówimy o 100 % udziałów VMP, które ma pozyskać Play. Chodzi więc o udziały, które teraz posiada Virgin Mobile Polska sp. z o.o. („VMP”), a także jej wspólnicy i główni inwestorzy, w tym Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P. oraz Dirlango Trading & Investments Limited.

Co jeszcze wiemy na temat przejęcia? W komunikacie możemy przeczytać następującą informację. „Nabycie VMP, uwzględniając koszty integracji oraz przewidywane synergie, powinno mieć pozytywny wpływ na skorygowaną EBITDA oraz wolne przepływy pieniężne dla akcjonariuszy Spółki w ciągu 24 miesięcy od daty nabycia„. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie P4 Sp. z o. o. na którą odsyłam. Wystarczy kliknąć w ten link.

Reklama

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama