Play przejmuje 100 procent udziałów Virgin Mobile Polska

Play przejmuje 100 procent udziałów Virgin Mobile Polska

Przedwstępna umowa kupna stu procent udziałów Virgin Mobile Polska przez Play została już zawarta. „Fioletowi” mają zapłacić 13,4 mln euro, a więc około 60,7 mln złotych. Przedsiębiorstwo czeka na zgodę UOKiK.

Play kupuje Virgin Mobile Polska

Firma ma sfinalizować transakcję ze środków własnych, a także za sprawą dostępnego finansowania zewnętrznego. Dodatkowo ma podlegać określonym korektom, które są związane z procedurą closing accounts. Po uzyskaniu zgody wydanej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów obie spółki mają poinformować o pospisaniu tak zwanej „Przyrzeczonej Umowy Sprzedaży i Nabycia Udziałów (Promised Share Sale and Purchase Agreement)”. Przypominam, że mówimy o 100 % udziałów VMP, które ma pozyskać Play. Chodzi więc o udziały, które teraz posiada Virgin Mobile Polska sp. z o.o. („VMP”), a także jej wspólnicy i główni inwestorzy, w tym Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P. oraz Dirlango Trading & Investments Limited.

Co jeszcze wiemy na temat przejęcia? W komunikacie możemy przeczytać następującą informację. „Nabycie VMP, uwzględniając koszty integracji oraz przewidywane synergie, powinno mieć pozytywny wpływ na skorygowaną EBITDA oraz wolne przepływy pieniężne dla akcjonariuszy Spółki w ciągu 24 miesięcy od daty nabycia„. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie P4 Sp. z o. o. na którą odsyłam. Wystarczy kliknąć w ten link.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Bulova Diamond – diamentowe Walentynki z zegarkami Bulova