Sony wykorzystało w swojej konsoli najnowszej generacji szereg zabezpieczeń, które mają powstrzymać niepowołane osoby przed ingerowaniem w oprogramowaniu PlayStation 5. Okazuje się jednak, że grupa fail0verflow jest na dobrej drodze do złamania tych zabezpieczeń. Co to oznacza?

Grupa hakersa na drodze złamania PlayStation 5!

Grupa hakerska fail0verflow działa od bardzo dawna. W swoim portfolio złamanie konsoli PlayStation 3 i dali użytkownikom możliwość instalowania Linuksa na tym urządzeniu. Teraz grupa ta wzięła pod lupę najnowszą generację konsol japońskiego producenta.

Przeczytaj także: Sony ogłasza wejście genialnych projektorów laserowych!

W najnowszym wpisie na portalu Twitter grupa oznajmiła, że udało jej się złamać kolejną ścianę zabezpieczeń i dostała w swoje ręce symetryczne klucze główne PlayStation 5. Mogłoby się wydawać, że tak nowa konsola będzie zabezpieczona odpowiednio i na jailbrake urządzenia będziemy musieli trochę poczekać. Zdaje się jednak, że złamanie wszystkich zabezpieczeń jest bliżej, niż mogłoby się wydawać.

Co oznacza złamanie zabezpieczeń?

Symetryczne klucze główne PlayStation 5, do których dokopali się hakerzy z grupy fail0verflow, pochodzą bezpośrednio z oprogramowania konsoli Sony. Wśród nich znaleziono przede wszystkim klucz główny konsoli. Oczywiście grupa nie ujawniła, jak tego dokonała.

Złamanie zabezpieczeń konsoli PlayStation 5 oznacza bardzo dużo, zarówno dla graczy, jak i producenta. Jeśli grupie uda się zhakować konsolę to możliwe będzie nie tylko instalowanie pirackich wersji gier na nowej konsoli, ale również instalowanie innych systemów operacyjnych. Producent na pewno na tym dużo straci. Być może szykuje już odwet w postaci aktualizacji zabezpieczeń.