136
Views

Hakerom udało się złamać zabezpieczenia, czy też ograniczenia w konsoli Playstation 5. Co to zmienia?

Playstation 5 złamane! Hakerzy wygrali z zabezpieczeniami

Usunięcia ograniczeń, zabezpieczeń udało się dokonać po niespełna dwóch latach od premiery nowej konsoli od Sony. Kiedyś takie zdjęcie zabezpieczeń powodowało ogromne straty finansowe dla koncernu, ze względu na spadek sprzedaży oryginalnych gier. W dzisiejszych czasach nic takiego nie będzie miało miejsca, a sam fakt złamania zabezpieczeń jest bardziej ciekawostką czy też sztuką dla zabawy. Poza tym najwyraźniej doczekamy się łatki do konsoli w najbliższym czasie, która załata nam istniejącą lukę.

Playstation 5 złamane! Hakerzy wygrali z zabezpieczeniami

Zdjęciem zabezpieczeń pochwalił się SpecterDev, który dokonał tego przy pomocy kilku innych osób. Wydali oni Kernel Exploit w wersji 4.03, dzięki któremu każdy może zajrzeć w głąb systemu, a także instalować chociażby nieoficjalne aplikacje czy też gry. Dodatkowo pojawiła się funkcja modowania gier, a jak informują sami twórcy, exploit w tym momencie jest niestabilny.

Źródło: Twitter

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii peryferia.

Kategoria artykułu
Peryferia
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.