158
Views

Nośnik danych jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego komputera – nieważne czy to komputer stacjonarny, czy laptop. Przez lata udoskonalano jedne technologie, po czym przechodzono na kolejne – naturalna kolej rzeczy. Aktualnie “na topie” są nośniki półprzewodnikowe, czyli dyski SSD. Dobrym przykładem takiego jest Plextor M9PGN Plus o pojemności 1 terabajta. Jest on ulepszoną wersją M9P, lecz testowana wersja nie posiada radiatora. Czym się poza tymi rzeczami wyróżnia i jakie ma zalety?

Plextor M9PGN Plus 1TB – suche liczby

ModelPlextor M9PGN Plus
Pojemność1 terabajt
InterfejsM.2 2280
KontrolerMarvell 88SS1092
Wydajność3400MB/s (odczyt) 2200 MB/s (zapis)
Gwarancja5 lat / 640TB

Na co te liczby się przekładają?

Realna wydajność w dosyć dużym stopniu pokrywa się z deklaracjami producenta. Udowadnia to słowność producenta, o którą niestety coraz ciężej. Przy zerowym zapełnieniu dysk wypada praktycznie tak samo jak przy zapełnieniu go do połowy. Wskazuje to jednoznacznie na fakt dobrego i wydajnego kontrolera pamięci. Nie “dławił” się nawet przy przesyłaniu 60GB folderu ze zdjęciami w formacie RAW.

Do tego pojemność 1 terabajta powinna starczyć większości, nawet wymagających użytkowników. Nieważne czy to gracz, czy grafik, czy profesjonalny grafik – każdego zadowolą osiągi tego dysku.

Plextor M9PGN Plus 1TB - dobry i wydajny dysk M.2 NVMe
Plextor M9PGN Plus 1TB - dobry i wydajny dysk M.2 NVMe

Podsumowanie

SSD Plextor M9PGN Plus 1TB to dobry dysk. Zapewnia wystarczające osiągi w szerokim spektrum zastosowań – od pragnienia szybszego załadowania świata w naszej ulubionej grze, po możliwość płynnej pracy na zdjęciach w formatach RAW. A wszystko to za mniej niż 800 zł. Nie wiem, co jeszcze można powiedzieć o dysku, poza oczywiście – polecam.

Podsumowanie
Jeśli szukasz dobrej jakości nośnika SSD M.2 NVMe, to Plextor M9PGN Plus jest dobrym wyborem. Jego cena nie powala naszych portfeli na kolana, jednakże oferując uczciwą wydajność.
Reader Rating0 Votes
0
Zalety
Wydajność
Uczciwa cena
Wydajny kontroler pamięci
Wady
Do wersji z radiatorem trzeba dopłacić
9
Wynik
Tagi:
·
Kategoria artykułu
Nowe technologie

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.