Ukradł 6 tysięcy zdrapek o wartości 28000. Wygrał grosze
85
Views

Mowa o przeciętnym wynagrodzeniu w przypadku średnich, jak i dużych firm wyliczonym w grudniu ubiegłego roku. Podobno zarabiasz ponad 7 tysięcy złotych. A konkretnie chodzi o kwotę na poziomie 7300 zł brutto. Jest to rekordowa średnia krajowa, bowiem w przypadku analogicznego okresu z roku 2021, płace te są wyższe o 10,3 procent. Pamiętajmy jednak, że przy okazji wzrostu tych kwot, możemy zaobserwować o wiele wyższe ceny w sklepach.

Jakby tego wszystkiego było mało, ekonomiści prognozowali, że przeciętne wynagrodzenie w średnich i dużych firmach miało wynosić o 2 procent więcej. Tak czy inaczej, statystyki, które przeliczono dla ponad 6,5 miliona pracowników wyglądają obiecująco. Czy przekładają się na realne liczby? Dajcie znać w komentarzach. Oczywiście, nie jest to średnia dla całego kraju – to trzeba pamiętać.

Twoja wypłata w styczniu powinna być wyższa o 300 zł! Jak to
Podobno zarabiasz ponad 7 tys. zł. Oni tak twierdzą. Prawda?

Dane GUS mówią jasno – podobno zarabiasz ponad 7 tys zł.

Skąd taka kwota? Według informacji opublikowanych przez Business Insider, chodzi o premie świąteczne, a także bonusy, które często pojawiają się w przedsiębiorstwach pod koniec roku. Czy faktycznie tyle zarabia się w średnich i dużych firmach? Być może. A na pewno takie wyliczenia opublikował GUS. I co ciekawe, to pierwszy raz w historii, kiedy przeciętne wynagrodzenie wyniosło więcej niż siedem tysięcy złotych. Przypomnę, chodzi kwotę na poziomie 7329,96 zł brutto.

Emerycie, należy Ci się 500 plus od marca. Tak je odbierzesz
Podobno zarabiasz ponad 7 tys. zł. Oni tak twierdzą. Prawda?

Co ciekawe, różnica względem listopada ubiegłego roku jest naprawdę dla, ponieważ w tamtym okresie mówiliśmy o wynagrodzeniu wynoszącym 6857,96 zł brutto. Pamiętajmy jednak, że te kwoty, pomimo tego, że są wyższe o 10,3 procenta, nadal “nie wynagradzają” wysokiej inflacji, która wynosiła wtedy 16,6 procent. W skrócie: tak naprawdę mogliśmy zaobserwować spadek płac, gdyż za taką kwotę i tak kupiliśmy mniej niż rok temu.

Przy okazji zachęcam do sprawdzenia artykułu pt. “Emerycie! Wiesz o ile zwiększy się emerytura od 1 marca?

Kategoria artykułu
Biznes
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.