354
Views

Polska – Hiszpania. Mecz ćwierćfinałowy na Mistrzostwach Świata

Mecz Polska – Hiszpania udowodnił, że nasi rodacy mają ducha walki. Polacy od początku spotkania grali odważnie, a po trafieniu Adama Waczyńskiego wyszli na minimalne prowadzenie. Bardzo aktywny był oczywiście Ricky Rubio, ale rywale grali głównie pod kosz – dzięki akcji Victora Clavera ich przewaga wzrosła nawet do sześciu punktów. Kadra odrabiała straty rzutami z dystansu – po rzutach Łukasza Koszarka i Damiana Kuliga był już remis! Hiszpanie nie pozwalali na nic więcej, a po zagraniu Willy’ego Hernangomeza po 10 minutach wygrywali 22:18.

Michał Sokołowski na początku drugiej kwarty sprawiał, że zespół trenera Sergio Scariolo nie mógł uciec Biało-Czerwonym. Późniejsza trójka A.J. Slaughtera zbliżyła nasz zespół na zaledwie punkt! Od tego momentu Hiszpanie zaczęli korzystać z tego samej broni, zanotowali niesamowitą serię 9:0 i odskoczyli. Polacy odpowiadali na to twardą i skuteczną grą Adama Hrycaniuka, a dzięki temu ciągle byli w grze. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:41.