Już 29 marca Polska rozegra mecz, który zdecyduje o tym, czy zagramy na Mistrzostwach Świata w Katarze, czy też nie. Przed finałem barażów zagramy jednak mecz towarzyski, który sprawdzi formę naszych reprezentantów. Gdzie oglądać mecz Polska – Szkocja?

Szkoci zamiast Rosjan. Test przed finałem barażów

24 marca miał być dniem, w którym reprezentacja Polski wybiegnie na murawę w Moskwie i w pierwszym spotkaniu barażowym zmierzy się z Rosją. Tak się jednak nie stanie. W związku z atakiem Rosji na Ukrainie UEFA i FIFA postanowiły ukarać reprezentację tego kraju i wyrzucić ją z międzynarodowych rozgrywek. Oczywiście nie obyło się bez kontrowersji i dopiero reakcja fanów piłki nożnej na całym świecie i europejskich i światowych związków piłkarskich wywarła presję na tych dwóch organizacjach.

Przeczytaj także: To już pewne! Wiemy, gdzie zostanie zorganizowane EURO 2028!

Z racji tego, że Rosja została wyrzucona z międzynarodowych rozgrywek, Polska otrzymała darmowy awans do finałów barażów, które są “być albo nie być” w kwestii awansu do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Przeciwnikiem Polaków będzie zwycięzca pary Szwecja – Czechy. Finał odbędzie się 29 marca na Stadionie Śląskim. Przed tym spotkaniem jednak naszą reprezentację będzie czekać sprawdzian. Mecz Polski ze Szkocją odbędzie się już dziś.

Polska – Szkocja. Gdzie oglądać mecz?

Mecz Polaków ze Szkotami będzie wyjątkowy dla Czesława Michniewicza. Będzie to jego debiutowe spotkanie w roli selekcjonera pierwszej reprezentacji. Wszyscy pamiętamy, w jakich okolicznościach ze swojej funkcji zrezygnował Paulo Sousa. Michniewicz zastąpi więc Portugalczyka, który związał się z brazylijskim Flamengo. Czy będzie to debiut zwycięski? Zarówno Sousa, jak i Brzęczek zremisowali swoje pierwsze spotkania, a m.in. Adam Nawałka i Franciszek Smuda musieli uznać wyższość przeciwników.

Wydaje się jednak, że dzisiejszy wynik jest nieistotny. Michniewicz będzie zbierał informacje na temat naszej drużyny przed przyszłotygodniowym meczem finałowym barażów. Mecz Polski ze Szkocją jest więc meczem testowym, który pokaże odpowiedzi na pytania nurtujące nowego selekcjonera.

polska - szkocja
Polska – Szkocja. Gdzie oglądać mecz?

Spotkanie rozpocznie się o 20:45 w Glasgow. Mecz będzie transmitowany na antenie TVP 1, TVP Sport, w aplikacji mobilnej oraz na stronie TVP Sport.

Źródło: PZPN/opr. wł.