Poważna luka w systemie Windows. Pozwala przejąć kontrolę nad PC!

Kolejna luka bezpieczeństwa odkryta w systemach Microsoftu. Jest na tyle poważna, że haker, który zaatakuje nasz komputer, będzie w stanie przejąć nad nim kontrolę. Luka dotyczy wszystkich wersji Windows 10 i 11 oraz Windows Server 2019 i 2022. Zaleca się jak najszybszą aktualizację komputerów!

Poważna luka bezpieczeństwa w systemach Windows

Coraz częściej słyszymy o poważnych lukach bezpieczeństwa. W ostatnim czasie pisaliśmy, że kontrolę nad komputerem PC można przejąć poprzez lukę w jednej z popularniejszych gier. Teraz tyczy się to samego systemu firmy Microsoft. Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa kryjący się pod pseudonimem „RyeLv” odkrył poważny wyłom w najnowszych systemach giganta z Redmond.

Przeczytaj także: Popularna gra z dużym błędem! Pozwala przejąć kontrolę nad PC!

Luka odkryta przez specjalistę ds. cyberbezpieczeństwa działa jako obejście dla CVE-2021-1732, czyli jest bezpośrednio powiązana z luką, którą wykryto jeszcze w grudniu 2020 roku. Microsoft co prawda zajął się tą sprawą, jednak hakerzy są obecnie w stanie obejść zastosowaną łatkę. Gigant udostępnił aktualizację, którą zaleca zainstalować jak najszybciej. Aktualizacja łata również 96 innych luk w systemach Windows 10, 11 i Windows Server 2019 i 2022.

Microsoft wydaje aktualizację eliminującą lukę

Wyłom w systemie Microsoft jest bardzo poważny i dotyczy wszystkich komputerów pracujących na systemach Windows 10, 11, Server 2019 i 2022. Haker, który wykorzysta lukę w tych systemach, będzie w stanie przejąć kontrolę nad danym urządzeniem. Będzie więc mógł w prosty sposób zainstalować złośliwe oprogramowanie, które zainfekuje komputer, śledziło każdy krok użytkownika i wykradało poufne dane.

Zdaje się, że najnowszą aktualizację skierowano przede wszystkim do administratorów korzystających z systemów Windows Server 2019 i 2022. Osoby, które przywróciły poprzednie wersje systemów w celu pozbycia się błędów, powinny ją zainstalować. Microsoft potwierdził wyeliminowanie problemów, które zostały spowodowane przez wcześniejsze wersje systemu. Aktualizacja ze stycznia jest stabilna i chroni przed atakiem hakerów.

Źródło: HotHardware

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Intel prezentuje 13 generację procesorów Intel Core

Podczas konferencji Innovation Pat Gelsinger, Intel zaprezentował także 13...

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

Roger Federer pożegnał się z tenisem! Były łzy wzruszenia.

Po finałowym meczu turnieju pokazowego Laver Cup Roger Federer...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj