165
Views

Dark Souls 3 to wymagająca i popularna gra, w którą gra miliony miłośników na całym świecie. Okazuje się, że granie w ten tytuł w trybie online może narazić nas na atak hakerski. Exploit zdalnego wykonania kodu (RCE) pozwala hakerom na przejęcie kontroli nad komputerem gracza!

Dark Souls 3 z poważną luką bezpieczeństwa

Ataki hakerskie to w ostatnich latach bardzo częsty sposób na wyłudzenie danych, czy nawet korzyści materialnych. Atakowane są nie tylko firmy, czy organizacje, ale przede wszystkim ludzie. W grze Dark Souls 3 znaleziono poważny błąd, który pozwala hakerowi przejąć kontrolę nad komputerem gracza i dostać się do wszystkich plików na urządzeniu.

Przeczytaj także: Microsoft przejmuje Activision-Blizzard! Ogromna transakcja!

O tym, że Dark Souls 3 w trybie online posiada exploit, poinformował The__Grim__Sleeper, użytkownik transmitujący swoją rozgrywkę na platformie Twitch. Kiedy gracz kończył swój stream, gra nagle się wyłączyła. Nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie to, że nagle w tle pojawił się głos z systemowego generatora tekstu i w stronę gracza, zaczęły lecieć krytyczne uwagi nt. jego umiejętności.

Studio zignorowało pierwsze wzmianki o luce

The__Grim__Sleeper oznajmił, że program to przekładania tekstu na mowę, czyli Microsoft PowerShel uruchomił się “samoczynnie”. Hakery wykorzystał więc poważną lukę, jednak jak się okazuje, nie miał złych intencji. Na serwerze na Discordzie pojawił się post rzekomego hakera. Ten tłumaczy, że chciał jedynie zwrócić uwagę na tę poważną lukę i ostrzec wszystkich graczy. Podobno kontaktował się w tej sprawie z twórcą Dark Souls 3, jednak został zignorowany. Tylko w ten sposób mógł to zrobić.

Serwery gry Dark Souls zostały wyłączone, aby nie narażać prywatnych danych na wyciek. Podejrzewa się, że exploit RCA może również dotyczyć innych gier studia From Software, czyli Dark Souls, Dark Souls 2 oraz Elden Ring, tytułu, którego premiera odbędzie się pod koniec lutego.

Źródło: Twitter/The Verge

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.