Microsoft przejmuje Activision-Blizzard! Ogromna transakcja!

Jeśli myśleliście, że już was dziś nie zaskoczy, to byliście w błędzie. Microsoft ogłosił, że kupił amerykańskiego wydawcę gier Activision-Blizzard. Firma z Redmond przejęła wydawcę takich gier jak Call of Duty, Warcraft, czy Diablo za niespełna 70 miliardów dolarów!

Microsoft przejmuje Activision! Transakcja na 70 miliardów USD!

Przez lata gry wydawnictwa Activision-Blizzard zyskały sobie na całym świecie rzeszę fanów. To właśnie spod tej marki wypłynęły takie kultowe serie jak Call Of Duty, Warcraft, Tony Hawk, Diablo, StarCraft, czy takie tytuły, jak Cany Crush, Spyro, Hearthstone, Overwatch, czy Crash Bandicoot. Microsoft ogłosił właśnie, że przedsiębiorstwo z Redmond przejęło firmę z Santa Monica.

Przeczytaj także: Gry z PS3 trafiły do sklepu na PS5! Wsteczna kompatybilność tuż, tuż?

Reklama

Transakcja dokonana przez Microsoft jest ogromna. Firma założona przez Billa Gatesa nabyła Activision-Blizzard oraz wszystkie studia należące do firmy za około 70 miliardów dolarów! Microsoft przekazał jednak, że dopóki transakcja nie zostanie dopięta, zarówno Microsoft Gaming, jak i Activision-Blizzard będą pracować niezależnie. Dopiero po domknięciu wszystkich szczegółów całość będzie działać pod szyldem Microsoft Gaming.

microsoft activision-blizzard
Wydawca serii Call of Duty należy od dziś do Microsoftu!

Amerykański gigant z Redmond idzie za ciosem

Co to oznacza dla graczy? Przede wszystkim z takiego ruchu mogą cieszyć się gracze konsol Xbox oraz subskrybenci usług Xbox Game Pass i PC Game Pass. Microsoft przejmując Activision-Blizzard, zdecydowanie zwiększa swoją bibliotekę gier, która dostępna jest w ramach comiesięcznego abonamentu. Obecnie z Game Pass korzysta około 25 milionów subskrybentów. Biblioteka zyska więc gry takich studiów jak Sledgehammer Games, Raven Software, Treyarch i wiele, wiele innych.

Jak na ten ruch odpowie Sony? Microsoft znacząco zwiększa swoje udziały w branży gier, tym samym powiększając swoją bibliotekę usługi Game Pass na konsole Xbox oraz komputery PC. Czy japoński gigant zdecyduje się na zakup któregoś ze znanych wydawców? Warto również przypomnieć, że kilka miesięcy temu gigant z Redmond przejął również Bethesdę, wydawcę takich gier jak Elder Scrolls, czy Fallout.

Źródło: Xbox

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama